III liga. Foto-Higiena goniła, ale Rekordu nie pobiła. Ślęza lepsza od Lechii

8. kolejka III ligi. W sobotę tylko Ślęza Wrocław wygrała swój mecz z dolnośląskich zespołów. Porażki Foto-Higieny i Piasta.

Trzecia liga nabiera tempa. W sobotę odbyły się trzy mecze z udziałem naszych drużyn, trzy kolejne zagrają w niedzielę. Sobota była szczęśliwa tylko dla Ślęzy, która grała z Lechią Zielona Góra. Wrocławianie, po środowej porażce z Rekordem Bielsko-Biała, chcieli się zrehabilitować i to im się udało. Nie był to może wybitny mecz żółto-czerwonych, najważniejsze jednak, że komplet punktów został na Kłokoczycach. Gole – po jednym w końcówce każdej z połów – strzelali Piotr Stępień oraz Vinícius Matheus.

Rekord tym razem gościł w Gaci. Wicelider po 10 minutach prowadził 2:0, ale Foto-Higiena się nie poddała. W 30 min. kontaktowego gola zdobył Artur Łuczkiewicz. Niestety, goście tuż przed przerwą podwyższyli na 3:1. Zraz po przerwie gospodarze znów złapali kontakt, tym razem po bramce Filipa Szczypkowskiego. Starania o choćby remis się jednak nie powiodły, jak choćby w niedzwnym meczu ze Stalą Brzeg. W końcówce Rekord zdobył czwartego gola i wygrał 4:2.

W Żmigrodzie tymczasem Piast liczył na punkty w meczu z ostatnio kiepsko punktującym Pniówkiem Pawłowie Śląskie. Niestety, ambitny plan spalił na panewce. Gospodarze najpierw, w 72 minucie spotkania, stracili zawodnika, a w ostatnim kwadransie również 3 gole.

W niedzielę Zagłębie II Lubin grało w Bytomiu z Polonią, a Miedź II Legnica podejmowała Karkonosze Jelenia Góra. Więcej o tych meczach tutaj