Okręgówka Wrocław. Orzeł bez starty punktów i goli, Rapid bez zdobyczy

5. kolejka wrocławskiej okręgówki. Orzeł Pawłowice z kompletem zwycięstw i bez straty gola. Rapid jedyną drużyną bez punktów.

4LigaWschód. Przełamanie Piasta i Moto-Jelcza, lider za mocny dla MKP

Lider z Wrocławia się nie zatrzymuje. Orzeł tym razem gościł w Kuźniczysku i dopisał sobie kolejne 3 punkty do konta. Choć tym razem wygrał skromnie, bo tylko 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 26 min. zdobył Adam Ratajczak. Co ciekawe, wrocławianie wciąż nie stracili nie tylko punktów, ale nawet gola.

Na 2. miejsce w tabeli wskoczył GKS Kobierzyce, który rozbił beniaminka z Domaniowa 7:0. Łupem bramkowym podzieliło się 3 zawodników – Piotr Prokop ustrzelił hat-tricka, a po dwa gole zdobyli Piotr Kozłowski oraz Marcel Jamrozowicz. Rapid wciąż nie zdobył choćby punktu.

Na trzecim stopniu podium plasuje się Galakticos Solna, który po porażce przed tygodniem z Orłem Pawłowice, wrócił na zwycięską ścieżkę. Podopieczni Piotra Pietrewicza po trudnym meczu wygrali z Polonią Środa Śląska 2:1. Gospodarze prowadzili po golu Rafała Rybińskiego, ale zaraz po przerwie wyrównał Bartosz Kozak. Wynik spotkania ustalił w 70 min. Jakub Bolisęga.

Beniaminek z Bielan Wrocławskich jest drugą, obok lidera, drużyną, która jeszcze nie przegrywała meczu. Tym razem Polonia zremisowała z Wratislavią 2:2, mimo że szybko prowadziła 2:0 po golach Rafała Miazgowskiego i Jakuba Pięty. Dla wrocławian trafiali Marcin Kiczyński i Robert Ziaja.

Remis, tyle że 4:4, padł również w meczu dwóch innych zespołów z górnej połowy tabeli, a mianowicie Czarnych Jelcz-Laskowice i Odry Lubiąż.

Podział punktów także w Marszowicach, gdzie Orzeł grał z KS-em Żórawina. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a obie bramki zostały strzelone z jedenastek.

Po kiepskim starcie w górę tabeli pną się ekipy z Goszcza i Międzyborza, które wygrały drugie mecze z rzędu. Wiwa uporała się z Orłem Prusice 4:1, choć to goście objęli prowadzenie w 10 min. po bramce Pawła Gryza. Wyrównał jeszcze w I połowie Dariusz Śląski, a po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Patryk Wojciechowski, Jakub Wojciechowski i ponownie Śląski.

Tymczasem Zenit wygrał w Brzezinie z Mechanikiem 2:1. Dla gospodarzy trafił Przemysław Ujas, dla goście Piotr Kotwa oraz Paweł Kubot.