Na kłopoty… Socha, czyli do trzech razy sztuka w Żmigrodzie

Marcin Foltyn nie jest już trenerem Piasta Żmigród. Zastąpił go? Kamil Socha, który po raz trzeci zasiądzie na ławce trenerskiej III-ligowca. I po raz trzeci ma ten sam cel ? wyciągnięcie drużyny ze strefy spadkowej.

 

III liga. Zagłębie II rozgromiło Odrę, powrót i wymarzony debiut Baszaka

Po 9. kolejkach nowego sezonu III ligi Piast Żmigród zamyka ligową tabelę. W poniedziałek, 20 września, zarząd klubu poinformował o zakończeniu współpracy z trenerem Marcinem Foltynem, a także jego asystentem Pawłem Ulatowskim. Tak zakończyła się trwająca od 13 kwietnia br. przygoda trenera Foltyna z III-ligowcem, która zaowocowała m.in. utrzymaniem zespołu w zeszłym sezonie.

 

Tego samego dnia poinformowano, że nowym szkoleniowcem Piasta, a właściwie nowym-starym, został Kamil Socha. Doskonale znany w Żmigrodzie, bowiem na ławce trenerskiej zasiądzie już po raz trzeci. Za każdym razem przychodził z tym samym celem ? wyciągnięcie zespołu z dolnych rejonów w tabeli. Dwa razy się to udało. Czy uda się po raz trzeci? Grającym asystentem trenera Sochy będzie niedawno pozyskany, doświadczony Mateusz Żytko.

 

Przypomnijmy, że Kamil Socha po raz pierwszy został trenerem Piasta na początku października 2017 roku, kiedy zmienił Grzegorza Podstawka. Dobra postawa jego podopiecznych spowodowała, że trafił do I-ligowych Wigier Suwałki. Drugi raz objął III-ligowca w grudniu 2019 roku, a po roku przeniósł się do II-ligowej Bytovii Bytów. Ostatnio prowadził Pogoń Siedlce.

 

fot. NI-FO Marcin Folmer

One thought on “Na kłopoty… Socha, czyli do trzech razy sztuka w Żmigrodzie

  1. Jest wiele takich “klubów” w naszym rejonie gdzie jest wieczny ośrodek remontowo- budowlany. Jest paru ludzi i piłkarzy mających pojęcie o piłce, a reszta to karierowicze udający mędrców i zawodowców. Po zmieszaniu wychodzi obraz nędzy i “boskiego” futbolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.