Puchar Polski. Zrobili to! Ślęza wygrała z II-ligową Chojniczanką

W meczu 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Ślęza Wrocław po dramatycznym meczu wyeliminowała II-ligową Chojniczankę Chojnice.

Rezerwy Śląska ambitne, ale wypunktowane przez Zagłębie

Gracze Ślęzy znów to zrobili – pokonali wyżej notowanego rywala po dramatycznym, ale bardzo dobrym w swoim wykonaniu, meczu. Zaczęło się od wzajemnego badania się obu drużyn, ale to gospodarze byli na początku spotkania groźniejsi. Z czasem spotkanie się wyrównało, ale końcówka znów należała do żółto-czerwonych. A konkretnie do Piotra Stępnia, który w 38 min. strzelił gola głową.

Po zmianie stron goście zaczęli naciskać i dość szybko dopięli swego. W 54 min. wyrównał Szymon Skrzypczak. Chojniczanka poszła za ciosem, stworzyła dwie kolejne sytuacje, ale po chwili… znów prowadziła Ślęza. Gola na 2:1 w 62 min. zdobył Mateusz Stempin. Emocje jeszcze nie opadły, a 3 minuty później wyrównał Artur Pląskowski z rzutu karnego.

Tego dnia jednak nic nie mogło zatrzymać gospodarzy. Minęły kolejne trzy minuty, a wrocławianie znów prowadzili, ponownie po golu Piotra Stępnia. Chwilę później od straty gola przyjezdnych uratowało spojenie słupka z poprzeczką.

W samej końcówce za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Stempin, ale Ślęza dowiozła prowadzenie do końca i zasłużenie awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że III-ligowa Ślęza drugi sezon z rzędu wystepuje na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Przed rokiem wrocławianie w I rundzie pokonali Wigry Suwałki (2:1), a w II rundzie, choć przegrali z Górnikiem Łęczna 0:2, stoczyli z ówczesnym pierwszoligowcem, wyrównany bój.