III liga. Efektowny (trzeci) debiut Sochy w Żmigordzie. Derby dla rezerw Zagłębia

10. kolejka III ligi. Kamil Socha efektownie zadebiutował, po raz trzeci, na ławce trenerskiej Piasta Żmigród. W miedziowych derbach rezerwy Zagłębia lepsze od rezerw Miedzi.

Na kłopoty… Socha, czyli do trzech razy sztuka w Żmigrodzie

Dwa zwycięstwa i remis – to wyniki Kamila Sochy w meczach, w których rozpoczynał prace na ławce trenerskiej Piasta Żmigród. Drugą wygraną jego podopieczni odnieśli w sobotę, w meczu z MKS-em Kluczbork. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Daniela Stanclika w końcówce I połowy. Ostre strzelanie kibice oglądali również w samej końcówce meczu, kiedy padły aż cztery gole. Na 3:0 podwyższył Kacper Głowieńkowski, ale po chwili odpowiedział Marcel Jaszczyk. Minutę później Głowienkowski znów trafił do siatki przyjezdnych, a w doliczonym czasie gry wynik na 4:2 ustalił Patryk Moś.

Tylko jeden gol padł w derbach, w których mierzyły się rezerwy Miedzi i Zagłębia. Od 50 min. gospodarze grali w osłabieniu, a w 51 min. pięknym strzałem popisał się Łukasz Łakomy, który zapewnił gościom 3 punkty.

Miedziowi po tym zwycięstwie wskoczyli na 3. miejsce w tabeli, ale stracili je po niedzielnym meczu Ślęzy Wrocław z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Gospodarze objęli prowadzenie w 38 min. po golu z rzutu karnego w wykonaniu Roberta Pisarczuka. Mimo sporej przewagi gospodarzom nie udało się podwyższyć prowadzenia, a potem stracili dwa gole i od 83 min. przegrywali. Żółto-czerwoni grali do końca i wyrównali po golu Adriana Niewiadomskiego w 95 min. spotkania.

Bez goli tym razem Gaci. Foto-Higiena podzieliła się punktami z Gwarkiem Tarnowskie Góry.

Karkonosze grały na wyjeździe z liderem z Goczałkowic Śląskich. Przez godzinę jeleniogórzanie remisowali, ale potem gospodarze zdołali strzelić gola. Ostatecznie LKS wygrał 2:0.