III liga. Zagłębie II śrubuje passę zwycięstw, Miedź II kończy passę Rekordu

11. kolejka III ligi. Ze zmiennym szczęściem grali w sobotę dolnośląscy trzecioligowcy. Trzy drużyny wygrały swoje mecze, a dwie schodziły z murawy pokonane. W niedzielę przegrał również Piast.

Gol w ostatniej sekundzie dał ósmą wygraną Lechii. Co za uderzenie!

Trwa świetna passa zawodników rezerw Zagłębia Lubin. Miedziowi wygrali po raz piąty z rzędu, a w pokonanym polu zostawili Wartę Gorzów Wlkp., której zaaplikowali aż 5 goli. Na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Kłudka, Patryk Kusztal (karny), Daniel Dudziński, Tomasz Pieńko oraz Rafał Adamski.

Lubinianie mają tyle samo punktów co Ślęza Wrocław, o jedną bramkę są lepsi od wrocławian, choć mają groszy bilans meczów bezpośrednich. Żółto-czerwoni po dwóch ligowych remisach w końcu zdobyli komplet punktów. Ślęza wygrała w Kluczborku z MKS-em 4:2. Wrocławianie po 48 minutach prowadzili 3:0 po golach Pawła Fediuka, Macieja Tomaszewskiego i Mateusz Stempin. Później do roboty wzięli się gospodarze, który zdobyli dwie bramki, ale ostatnie słowo należało do gości. Wynik spotkania ustalił w 90 min. Vinícius Matheus.

Tymczasem rezerwy Miedzi wygrały w Bielsku-Białej i była to pierwsza przegrana Rekordu w sezonie. Legniczanie pokonali gospodarzy 2:1 po golach Kamila Niewiadomskiego i Viníciusa Venerandy.

W Pawłowicach Śląskich gościła natomiast Foto-Higiena. Tutaj również, podobnie jak w Bielsku-Białej, padł wynik 2:1 i został ustalony już do przerwy. Niestety, 3 punkty zdobyli gospodarze. Gola dla zespołu z Gaci strzelił Grzegorz Kazimierowicz.

W Jeleniej Górze zmierzyli się dwaj beniaminkowie. Lepsi okazali się goście z Gubina, którzy wygrali z Karkonoszami 3:0.

Piast Żmigród grał w niedzielę w Zabrzu z rezerami Górnika. Gospodarze od 51 min. prowadzili 2:0. W 75 min. kontaktowego gola dla przyjezdnych strzelił Daniel Stanclik, ale mimo pogoni żmigrodzian nie udało się choćby zremisować.