Lechia – Bielawianka w finale Puchar Polski w podokręgu Wałbrzych

W środę, 6 października, odbyły się mecze półfinałowe okręgowego Pucharu Polski w podokręgu Wałbrzych. Do finału awansowały Lechia Dzierżoniów i Bielawianka Bielawa.

Śląsk wygrał z RB Lipsk 2:1. Gol Waldemara Soboty z niemal 60 metrów

Kilka dni po ligowym hicie, Lechia Dzierżoniów i IgnerHome Polonia-Stal Świdnica zmierzyły się ponownie – tym razem w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Przypomnijmy, że w sobotę dzierżoniowianie wygrali 1:0 po golu Eltona w 95 min. spotkania.

Mecz pucharowy dobrze zaczął Lechii, która miała nawet rzut karny, ale strzał Patryka Chrapka obronił Bartłomiej Kot. Z upływem czasu świdniczanie przejęli inicjatywę, stworzyli sobie dwie świetne sytuacje, ale Dominik Spaleniak nie dał się zaskoczyć. Ostatecznie po ciekawej, ale momentami bardzo nerwowej, I połowie był bezbramkowy remis.

Druga połowa bardzo dobrze zaczyna się dla gości. Na linii pola karnego z obrońcą poradził sobie Szymon Tragarz, jego uderzeniem obronił Spaleniak, ale przy dobitce Sebastiana Białasika był bezradny. Gospodarze odpowiedzieli w 62 min. za sprawą Eltona. Rozstrzygnięcie padło w 81 min., gdy do siatki świdniczan rezerwowy tego dnia Marcin Orłowski. Polonia-Stal do końca walczyła o remis, miała nawet strzał w słupek, ale spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla trójkolorowych.

Lechia w finale zmierzy się z Bielawianką, która po bardzo dramatycznym meczu wygrała w Ząbkowicach Śląskich z Orłem 3:2. Gospodarze do 70 min. spotkania prowadzili 2:0, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Maciejewski oraz Bartłomiej Higi.

Końcówka należała jednak do gości. Kontaktowego gola strzelił Marcos Pauli Baumgarten, a w 88 min. wyrównał Bartłomiej Cegiełka. „Kropkę nad i” – na wagę awansu do finału – postawił w 92 min. Bartosz Paszkowski.

2 thoughts on “Lechia – Bielawianka w finale Puchar Polski w podokręgu Wałbrzych

1. Bramkarz Polonii to prawdziwy Kot! Kot i Tragarz stanowią 50% wartości zespołu ze Świdnicy, reszta drużyny tylko szybko biega. W drugiej połowie Lechia rozbijała ataki świdniczan jak dzieciom na jakimś orliku. Po awansie do III ligi zespół z Dzierżoniowa powinien się przyjrzeć wyżej wymienionym zawodnikom.

1. Drogi pseudo znawco to jeszcze nawet nie półmetek sezonu a już widzisz przeciętny zespół Lechii w III lidze. Trochę pokory. Oba w/w zespoły prezentują zbliżony poziom . Organizacja gry lepsza w zespole świdnickim. W/w piłkarze to rzeczywiście jaśniejsze punkty Polonii . Jest w tej drużynie jeszcze przynajmniej dwóch , trzech wartościowych piłkarzy jak na ten poziom ligowy. W drugiej połowie to akurat Świdnica była lepsza a przegrała bo jest zespołem b. nieskutecznym.