Mecz na szczycie wrocławskiej okręgówki dla Orła. Emocje w Marszowicach

Wydarzeniem 11. kolejki wrocławskiej okręgówki był mecz w Jelczu-Laskowicach, gdzie trzeci w tabeli Czarni podejmowali wicelidera – Orła Pawłowice. W drugim niedzielnym meczu Orzeł Marszowice grał z GKS-em Kobierzyce.

Okręgówka Wrocław. Sensacja w Środzie Śląskiej, pogrom w Brzezinie

Na niedzielę, 24 października, we wrocławskiej okręgówce zaplanowano dwa mecze – ale nie byle jakie. Trzeci w tabeli Czarni Jelcz-Laskowice podejmowali wicelidera Orła Pawłowice. Po wyrównanej I połowie, po której goście prowadzili 2:1, Orzeł podkręcił tempo po zmianie stron. Ostatecznie wrocławianie wygrali 4:1 odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Ekipa z Pawłowic traci obecnie 2 punkty do lidera z Solnej, Czarni pozostali na 3. miejscu.

Zespół z Jelcza-Laskowic mógł wyprzedzić zwycięzca drugiego niedzielnego spotkania, w którym Orzeł Marszowice grał z GKS-em Kobierzyce. Po I połowie wydawało się, że komplet punktów zostanie w Marszowicach. Gospodarze prowadzili bowiem 3:0 po golach Krzysztofa Burego, Kaspra Morawskiego i Marcina Józefowicza. Po zmianie stron role się odwróciły – to goście trzy razy trafili do siatki Orła i mecz zakończył się wynikiem 3:3. Dla GKS-u trafiali Michał Ociesa, Dawid Błachut i Vitalii Levkovych.

Orzeł jest obecnie na 4. miejscu w tabeli, ale ma tyle samo punktów co Czarni. GKS jest piąty. W górnej połówce tabeli panuje spory ścisk (poza dwoma pierwszymi miejscami) – między 3. Czarnymi i 10. Odrą Lubiąż jest tylko 6 punktów różnicy.