Powrót napastnika do Śląska po niemal 5 latach. Ma wzmocnić rezerwy

Mariusz Idzik ponownie został zawodnikiem Śląska Wrocław. Wrócił do WKS-u po niespełna pięciu latach. Napastnik związał się z klubem umową do końca czerwca 2022 z opcją przedłużenia o dwa lata.

 

Testy u boku Buffona. Alan Madaliński sprawdzany przez Parmę

Mariusz Idzik to wrocławianin i wychowanek Śląska. W ekipie z Oporowskiej przeszedł przez wszystkie szczeble – od drużyn juniorskich, przez rezerwy WKS-u aż do pierwszego zespołu. W październiku 2015 roku zadebiutował w Ekstraklasie w końcówce wyjazdowego meczu z Zagłębiem Lubin (1:1). Łącznie w barwach w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał w ośmiu spotkaniach.

 

– Mariusz jest bez wątpienia napastnikiem, który jest w stanie pomóc naszej drugiej drużynie w rozgrywkach II ligi. Ma doświadczenie w strzelaniu goli, co pokazał już w przeszłości, zwłaszcza w Ruchu Chorzów. Dodatkowo to piłkarz, który dobrze zna nasz klub i wierzę, że z nim w kadrze zespół trenera Wołczka będzie coraz groźniejszy i skuteczniejszy pod bramką przeciwnika. Swoją pracą i grą może również zasłużyć na szansę w pierwszej drużynie, z pewnością stać go na to – zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, Dariusz Sztylka.

 

Mariusz Idzik opuścił Śląsk na początku 2017 roku i grał kolejno w Wiśle Puławy, Miedzi Legnica i Ruchu Chorzów. W barwach Niebieskich, w 53 spotkaniach na poziomie drugiej i trzeciej ligi oraz rozgrywek o Puchar Polski zdobył 37 bramek.

 

– Cieszę się, że znów mogę być w Śląsku i będę chciał zapracować na miejsce w składzie. Doceniam, że klub mi pomógł i teraz ja chcę jak najmocniej pomóc drużynie w osiąganiu bardzo dobrych wyników. Nie mogę się już doczekać, kiedy znów zagram w zielono-biało-czerwonych barwach – powiedział napastnik.

 

Fot. Adriana Ficek/Śląsk Wrocław

źródło: Śląsk Wrocław

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *