Okręgówka Wrocław. Lider z Solnej z przytupem zakończył rundę

15. kolejka wrocławskiej okręgówki. Galakticos Solna na zakończenie rundy rozbili Czarnych. Wygrana wicelidera i remis trzeciego w tabeli Orła Marszowice. Zwyżka formy Zenita.       

 

4LigaWschód. Przełamanie WKS-u Wierzbice, Słowianin na podium

Lider z Solnej z przytupem zakończył rundę jesienną. Podopieczni Piotra Pietrewicza rozbili Czarnych Jelcz-Laskowice 8:2. Po dwa gole dla Galakticos strzelili Adrian Repski i Wojciech Ciołek, a po jednym dołożyli Bartłomiej Błaszczyk, Mateusz Spychalski, Rafał Rybiński i Mariusz Paszkowski. Dla gości dwa razy trafił Dominik Chruściel.

 

Wicelider z Wrocławia grał w Brzezinie. Mechanik prowadził po bramce Dariusza Kubiszyna, ale szybko wyrównał Chrystian Edelbauer. Potem dla Orła Pawłowice trafiali jeszcze Artur Błaszczak i Maciej Szymkowiak. W 72 min. gola kontaktowego dla gospodarzy strzelił Przemysław Ujas, ale trzy minuty później wynik spotkania ustalił Artur Błaszczak.

 

Trzeci w tabeli Orzeł Marszowice stracił punkty w Goszczu, gdzie zremisował z Wiwą 2:2. Gospodarze prowadzili już 2:0 po bramkach Dawida Wolkowskiego i Jakuba Wojciechowskiego. Goście mieli jednak w składzie Dominika Wejerowskiego, który utrzymał formę strzelecką z czwartku, kiedy strzelił cztery gole. Tym razem dwa razy wpisał się na listę strzelców i doprowadził do remisu.

 

Porażkę Czarnych wykorzystały drużyny z Bielan Wrocławskich i Kobierzyc. Polonia wygrała w Prusicach z Orłem 2:0 po golach Jakuba Pięty i Macieja Sepetowskiego. GKS tymczasem wygrał w Środzie Śląskiej z Polonią 1:0. Jedynego gola spotkania zdobył już w 4 minucie Piotr Użałowicz.

 

Po dwóch porażkach z rzędu komplet punktów zdobył beniaminek z Lubiąża, który nie dał szans beniaminkowi z Domaniowa. Odra wygrała z Rapidem 4:0, a na listę strzelców wpisali się Przemysław Bobkiewicz, Patryk Bobkiewicz, Adrian Główka i Łukasz Piskorski.

 

Coraz bliżej środka tabeli znajduje się Zenit Międzybórz, który wygrywając 3:0 z Błyskiem Kuźniczysko, odniósł trzecią wygraną z rzędu. Bramki zdobyli Piotr Kotwa, Jakub Zmyślony i Jakub Budzowski.

 

Drugi remis w kolejce, podobnie jak w Goszczu 2:2, padł w Żórawinie, gdzie KS podejmował Wratislavię. Na listę strzelców wpisali się , podobnie jak w Goszczu 2:2, Daniel Pawlak i Mariusz Sochań oraz Maciej Bogacki i Bartłomiej Pawłowski.

 

Fot. Galakticos Solna facebook

 

15. kolejka

 • Mechanik Brzezina – Orzeł Pawłowice 2:4
 • Galakticos Solna – Czarni Jelcz-Laskowice 8:2
 • Polonia Środa Śląska – GKS Kobierzyce 0:1
 • Orzeł Prusice – Polonia Bielany Wrocławskie 0:2
 • KS Żórawina – Wratislavia Wrocław 2:2
 • Odra Lubiąż – Rapid Domaniów 4:0
 • Wiwa Goszcz – Orzeł Marszowice 2:2
 • Zenit Międzybórz – Błysk Kuźniczysko 3:0

2 thoughts on “Okręgówka Wrocław. Lider z Solnej z przytupem zakończył rundę

 1. Największa porażka to Mechanik Brzezina, klub który jeszcze niedawno grał w IV lidze! Kopaczo- gwiazdorki nie dają rady w okręgówce. WSTYD!

  1. Skończyły się pieniądza i po uciekali najlepsi, teraz tak wygląda nasza piłka. Już w a klasie płacą przykład Miękinia. Póki są pieniądza to wyniki, skończą się pieniądze to gwiazdi ida gdzie placa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.