4LigaWschód. Przełamanie WKS-u Wierzbice, Słowianin na podium

15. kolejka IV liga wschód. W meczu na szczycie Lechia wygrała w Sułowie. Na trzecie miejsce podium wskoczył Słowianin Wolibórz. Przełamanie WKS-u Wierzbice. 

 

Barycz prowadziła, ale Lechia zakończyła I rundę z kompletem zwycięstw

Wydarzeniem ostatniej kolejki I rundy był mecz w Sułowie, gdzie Barycz grała z Lechią Dzierżoniów. Lider wygrał 3:1, tym samym osiągnął komplet zwycięstw w sezonie. Więcej o meczu przeczytacie pod linkiem powyżej.

 

Wicelider ze Świdnicy zagra w niedzielę. Tymczasem porażkę Baryczy wykorzystał Słowianin Wolibórz, który pokonując 4:0 Polonię Trzebnica, wskoczył na 3. miejsce podium. Bramki dla beniaminka strzelili Kaue Candido Cardozo, Alex Fatyanov, Mateusz Szczepaniak i Adam Bońkowski.

 

W meczu dwóch drużyn ze środka tabeli górą Sokół Marcinkowice, który wygrał z Piastem Nowa Ruda. Gospodarze prowadzili po golach Tomasza Rudolfa i Joao Passoni’ego. Bramkę kontaktowego dla przyjezdnych strzelił Alefe Lima, ale Piast nie zdołał już doprowadzić choćby do remisu.

 

Podział punktów, po bezbramkowych remisach, odnotowano w dwóch meczach: Orła Ząbkowice Śląskie z MKP Wołów oraz Piasta Żerniki z Moto-Jelczem Oława.

 

Po sześciu porażkach z rzędu wygrał WKS Wierzbice, który pokonał AKS Strzegom 3:0. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył ‘Tomasz Rajczakowski, a jednego dołożył Aleksander Laptsai.

 

W drugim niedzielnym spotkaniu Pogoń Oleśnica zagra z Bielawianką. 

 

15. kolejka

  • Sokół Marcinkowice – Piast Nowa Ruda 2:1
  • Słowianin Wolibórz – Polonia Trzebnica 4:0
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – MKP Wołów 0:0
  • Piast Żerniki – Moto Jelcz Oława 0:0
  • WKS Wierzbice – AKS Strzegom 3:0
  • Barycz Sułów – Lechia Dzierżoniów 1:3
  • Polonia-Stal Świdnica – GKS Mirków – niedziela
  • Pogoń Oleśnica – Bielawianka Bielawa – niedziela

2 thoughts on “4LigaWschód. Przełamanie WKS-u Wierzbice, Słowianin na podium

  1. Runda na luziku. Wielka Lechia rozjechała wszystkich. Zaskakująco Piast spuchł po połowie rundy , ale to jest drużyna z jednym zawodnikiem , który robi im wszystko a bez niego mieliby problem z ekipami A klasy. Ciut zaskoczył Slowianin i Barycz ale to nie jest nasz poziom. Po Awans Wielka Lechio !!

  2. Lechia moze faktycznie jest z wielka na ta lige (albo bardziej cala reszta stawki jest wybitnie slaba w tym sezonie, mozna polemizowac), ale w 3 lidze ta “wielka ” Lechia se bez wzmocnien nie poradzi, tak ja se nie radza Karkonosze z ktorymi Lechia przegrala ostatnio baraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.