III liga. Kumulacja meczów na szczycie. Udany debiut Mateusza Żytki

18. kolejka III ligi. Trzy dolnośląskie drużyny gonią lidera z Goczałkowic Zdroju. Dwie z nich tym razem zanotowały remisy, wygrały tylko rezerwy Zagłębia Lubin. Zwycięski debiut Mateusza Żytki.   

 

Barycz prowadziła, ale Lechia zakończyła I rundę z kompletem zwycięstw

To była prawdziwa kumulacja meczów na szczycie z udziałem dolnośląskich zespołów. We Wrocławiu Ślęza podejmowała lidera z Goczałkowic Zdroju. O meczu, w którym padł remis 2:2, więcej przeczytacie w linku powyżej.

 

Remis padł również w Bytomiu, gdzie Polonia podejmowała rezerwy Miedzi Legnica. Losy meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko, bowiem już w 23 min. wynik ustalił Grzegorz Bartczak, który strzelił bramkę na 1:1. Gospodarze prowadzili od 13 min., kiedy trafił Michał Bedronka.

 

Remisy drużyn z czołówki wykorzystało Zagłębie II Lubin, które grało w Bielsku-Białej z Rekordem. W samej końcówce gospodarze strzelili dwie bramki, ale zanim do tego doszło lubinianie prowadzili już 3:0. Gole strzelili Seweryn Caputa (trafienie samobójcze), Kacper Zając i Mateusz Chmarek. Ostatecznie Miedziowi wygrali 3:2 i tracą do lidera już tylko 4 punkty. Dodatkowo lubinianie zagrają jeszcze mecz zaległy, w którym za tydzień zagrają z Piastem Żmigród. W ścisłej czołówce są również Ślęza i Miedź II, które do 1. miejsca tracą 7 punktów.

 

Tymczasem w roli I trenera Piasta Żmigród zadebiutował Matusz Żytko, który zastąpił Kamila Sochę, który przeniósł się do II-ligowego GKS-u Bełchatów. Debiut udał się znakomicie, bowiem Piast wygrał z Odrą Wodzisław Śl. 2:0. Obie bramki padły z rzutów karnych, a ich egzekutorami byli Daniel Stanclik i Cezary Kępczyński.

 

Ostatnia kolejka w roku nie była szczęśliwa dla dwóch naszych drużyn ze strefy spadkowej. Karkonosze powalczyły w Tarnowskich Górach z Gwarkiem, ale ostatecznie przegrał 1:2. Gola dla gości zdobył Mateusz Baszak.

 

Tymczasem w Gaci, Foto-Higiena – w meczu „za 6 punktów” – podejmowała ostatnią w tabeli Wartę Gorzów Wlkp. Po bezbramkowej I połowie w drugiej goście zdominowali gospodarzy aplikując im 3 gole.

 

18. kolejka

  • Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie II Lubin 2:3
  • Piast Żmigród – Odra Wodzisław Śląski 2:0
  • Gwarek Tarnowskie Góry – Karkonosze Jelenia Góra 2:1
  • Polonia Bytom – Miedź II Legnica 1:1
  • Foto-Higiena Gać – Warta Gorzów Wielkopolski 0:3
  • Ślęza Wrocław – LKS Goczałkowice Zdrój 2:2
  • MKS Kluczbork – Carina Gubin 2:0
  • Pniówek Pawłowice – Górnik II Zabrze 3:2
  • Lechia Zielona Góra – Stal Brzeg 1:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *