Osiem goli i emocje do końca w zaległym meczu III ligi

Zagłębie II Lubin wygrało 5:3 z Piastem Żmigród w zaległym meczu 3. grupy III ligi. Losy spotkania rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry.

Awanse i spadki 2021/22. Gdyby sezon skończył się dziś [III LIGA – OKRĘGÓWKA]

Mecz rezerw Zagłębia z Piastem Żmigród miał odbyć się początkowo 13 listopada, w ramach 17. kolejki, ale został przełożony najpierw na 24 listopada, a później na 28. W tym terminie, w końcu, udało się go rozegrać i jedno jest pewne – emocji w nim nie brakowało.

Pierwszy gol padł jednak dopiero w 45 min. Mateusz Chmarek z ok. 10 metrów uderzył mocno pod poprzeczkę. Zaraz po przerwie wynik podwyższył Rafał Adamski, ale po kolejnych kilku minutach kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył Eryk Moryson.

W 63 min. z rzutu karnego wyrównał Daniel Stanclik, ale 5 minut później Chmarek ponownie wyprowadził Miedziowych na prowadzenie. Goście ambitnie walczyli o doprowadzenie do remisu i dopięli swego w 83 min., kiedy na listę strzelców ponownie spisał się Stanclik.

Na tym jednak emocje się nie skończyły. W 88 min. Milan Posmyk trafił na 4:3. Goście jeszcze próbowali rzutem na taśmę powalczyć o jeden punkt, ale najpierw stracili zawodnika, a potem gola, którego zdobył Łukasz Łakomy.

Lubinianie wygrali 5:3 i umocnili się do 2. miejscu w tabeli 3. grupy III ligi. Do lidera z Goczałkowic Zdrój tracą zaledwie 1 punkt. Co ciekawe, Zagłębie II ma na koncie obecnie serię 12 meczów bez porażki, z których aż 10 wygrało. Piast zimę spędzi na 12. miejscu, z 7 punktami przewagi nad strefą spadkową.