Wychowanek świdnickich klubów zagra w Lechii Gdańsk

Dominik Piła, wychowanek świdnickich klubów Gryfa i Polonii-Stali, a obecnie zawodnik Chrobrego Głogów, zostanie zawodnikiem Lechii Gdańsk. Na Wybrzeże przeniesie się 1 lipca.

 

Podstawowy zawodnik rezerw Śląska trafił na zaplecze ekstraklasy

To była świetna runda w wykonaniu niespełna 21-letniego skrzydłowego. W barwach Chrobrego Głogów strzelił dwa gole, a także zaliczył pięć asyst. Nie bez powodu został uznany za jednego z najlepszych młodzieżowców I lidze. Do tego regularnie był powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski. W październiku biało-czerwoni rozbili na wyjeździe Norwegię 5:1, a Piła strzelił dwa gole.

 

Młody lewoskrzydłowy trafił do notesów scoutów kilku klubów z ekstraklasy. We wtorek, 3 stycznia, Lechia Gdańsk poinformowała, że podpisała z Piłą kontrakt, który wejdzie w życie 1 lipca br. Ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku. – Jestem bardzo szczęśliwy zarówno z tego, że wyjaśniła się już moja przyszłość i wiem, gdzie będę grał od nowego sezonu. Lechia jest najlepszym miejscem do mojego dalszego rozwoju, nie mam co do tego żadnych wątpliwości ? powiedział zawodnik klubowej stronie Lechii.

 

Przypomnijmy, że Dominik Piła pochodzi ze Świdnicy. Jest wychowankiem uczniowskiego klubu Gryf, z którego trafił do czwartoligowej dziś Polonii-Stali. Reprezentował jej barwy przez trzy sezony. Później został wypożyczony na rok do Chrobrego Głogów, a przed sezonem 2018/2019 pozyskany już na zasadzie transferu definitywnego. Teraz zapowiada się kolejny ? być może milowy ? krok w karierze młodego skrzydłowego.

 

Fot. zawodnika: Lechia Gdańsk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.