Czwartoligowiec bliski wycofania się z rozgrywek. Poszło o dotację

Sparta Rudna, ósma po rundzie jesiennej drużyna w tabeli zachodniej grupy IV ligi, ogłosiła, że bliska jest wycofania się z rozgrywek. Powodem jest znacznie niższa dotacja z gminy niż w ubiegłym roku.

 

Krzysztof Wiśniewski najlepszym strzelcem w niższych ligach w Polsce

?Chcielibyśmy się obudzić i powiedzieć, że to tylko zły sen – niestety. Stoimy przed podjęciem ciężkiej decyzji. WYCOFANIEM PIERWSZEJ DRUŻYNY Z ROZGRYWEK 4 Liga Dolnośląska. Jest to podyktowane drastycznym zmniejszeniem dotacji na rok 2022 otrzymanej z Gminy. Jej wysokość nie wystarczy na utrzymanie zespołu w trakcie trwającego już sezonu, nie wspominając o budowaniu naszej siły do pozostania w IV lidze, kiedy to utworzy się jedna grupa (sezon 2023/2024)? ? czytamy na facebookowym fanpage?u klubu.

 

Sparta poinformowała, że dostała na 2022 roku o 83 tysiące mniej, niż w roku 2021. W tej sprawie złożyła pismo do wójta gminy Rudna (poniżej), w którym apeluje ponowne rozważenie wniosku o dofinansowanie. ?Mamy nadzieje, że nie dojdzie do rozpadu czegoś nad czym pracowaliśmy wspólnie tyle lat razem z rodzicami, zawodnikami, kibicami i mieszkańcami naszej gminy? ? informuje klub.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.