IV liga w przejściowym sezonie 2022/23. Jak będą wyglądały spadki i awanse? [SONDA]

Jak będą wyglądały spadki i awanse w IV lidze w przejściowym sezonie 2022/23? Na razie nie wiadomo. Jedno co wiadomo ? będzie wielu spadkowiczów. Spadną aż 22 drużyny, a może ?tylko? 14, będą baraże czy nie? Na te pytania nie ma jeszcze odpowiedzi. Na razie zapraszamy Was do glosowanie w sondzie.

 

18 zespołów w jednej grupie. Tak będzie wyglądała IV liga od sezonu 2023/24

Runda wiosenna sezonu 2021/22 rozpoczęła się niedawno, a najważniejsze rozstrzygnięcia wciąż przed nami. Z pewnością będzie się jeszcze wiele działo, ale warto pamiętać, że przed nami również wyjątkowy sezon. Przypomnijmy bowiem, że sezon 2022/23 będzie ostatnim, w którym na Dolnym Śląsku będą funkcjonowały dwie grupy IV ligi. Od sezonu 2023/24 ponownie ? po siedmiu latach ? będzie to jedna grupa IV ligi. Dziś wiadomo tylko tyle, będzie liczyła 18 zespołów.

 

Nie wiadomo natomiast, jak będzie wyglądała sprawa spadków i awansów w przejściowym sezonie. Pewne jest tylko to, że spadkowiczów będzie znacznie więcej niż obecnie ? w końcu liczbę czwartoligowców trzeba będzie zredukować z 32 do 18. To aż 14 drużyn, a przecież dojdą również zespoły, które do IV ligi awansują z okręgówek.

 

Jak to będzie wyglądać? Na razie DolZPN nie ogłosił regulaminu rozgrywek na nowy sezon, poznamy go zapewne pod koniec bieżących rozgrywek. Dla tego dziś trochę pospekulujemy i zaprosimy Was do wyrażenia swojego zdania. Które warianty ? według Was ? byłby najlepsze w przyszłym, przejściowym sezonie?

 

Ważne zastrzeżenie. Zakładamy, że z III ligi spadnie jedna drużyna, co nie będzie miało wpływu na spadki, bowiem “zajmie” on miejsce mistrza IV ligi, który po barażu awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej. 

 

Oznacza to, że IV ligę musi opuścić 14 zespołów plus kilka dodatkowych, których miejsce zajmą beniaminkowie. Ilu ich będzie? Przypomnijmy, że do tej pory awansowało 8 drużyn ? po dwie z każdej grupy okręgówki. Oto nasze warianty ewentualnych spadków i awansów. Który wybieracie?

 

Wariat I

Z IV ligi spadają 22 drużyny – po 11 z każdej grupy (z miejsc 6. – 16.) ? i awansuje 8 drużyn z okręgówek (po 2 z każdej grupy).

 

Wariant II

Z IV ligi spada 18 drużyn – po 9 z każdej grupy (z miejsc 8. – 16.) ? i awansują 4 drużyny z okręgówek (tylko mistrzowie).

 

Wariant III

Z IV ligi spada 18 drużyn – po 9 z każdej grupy ? i awansują 4 drużyny z okręgówek (tylko mistrzowie). Baraże: drużyny z miejsc 6. – 7. w obu grupach IV ligi z wicemistrzami okręgówek.

 

Wariant IV

Z IV ligi spada 14 drużyn – po 7 z każdej grupy ? nikt nie awansuje bezpośrednio z okręgówek. Baraże: drużyny z miejsc 8. – 9. w obu grupach IV ligi z mistrzami okręgówek.

 

[ays_poll id=4]

5 thoughts on “IV liga w przejściowym sezonie 2022/23. Jak będą wyglądały spadki i awanse? [SONDA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.