III liga. Outsider postraszył lidera, ale punkty pojechały do Lubina

W rozegranym awansem meczu 24. kolejki III ligi ostatnia w tabeli Foto-Higiena Gać w ostatnich minutach meczu uległa liderowi z Lubina 1:2.

IV liga w przejściowym sezonie 2022/23. Jak będą wyglądały spadki i awanse? [SONDA]

Świąteczna kolejka III ligi odbędzie się w Wielką Sobotę, ale już w środę na murawę w Gaci wybiegły drużyny Foto-Higieny i Zagłębia II Lubin. Spotkały się więc ostatnia i pierwsza drużyna w tabeli. Goście, niejako zgodnie z planem, objęli prowadzenie już w 5. min. pod golu Patryka Kusztala. Minutę później był już jednak remis, gdy z rzutu karnego trafił Łukasz Orzechowski.

Gdy wydawało się, że dojdzie do niespodzianki, lider w 90. min. przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę po bramce z rzutu karnego. Gospodarze stracili gola i punkt, a także jednego z zawodników, którzy otrzymał czerwoną kartę.

Zagłębie II umocniło się na fotelu lidera i będzie czekało na mecze swoich rywali w walce o awans. Dobre wieści do Miedziowych napłynęły już w środę z Bytomia, gdzie w zaległym meczu wicelider – Polonia przegrała z rezerwami Górnika Zabrze 1:2. Tymczasem Foto-Higiena ugrzęzła na ostatnim miejscu w tabeli na dobre.