III liga. Wielkie zwycięstwa w Wielką Sobotę. Piorunująca końcówka Ślęzy

Po meczach w środę i piątek, w sobotę dokończona została 24. kolejka III ligi. Mecze dolnośląskich zespołów można podsumować krótko – wielkie zwycięstwa w Wielką Sobotę.

III liga. Karkonosze bardziej straciły dwa punkty w Wodzisławiu, niż zyskały jeden

24. kolejka rozgrywana była na raty. Już w środę lider z Lubina dość szczęśliwie (po golu w 90. min, z rzutu karnego) wygrał 2:1 w Gaci z Foto-Higieną. W piątek w Wodzisławiu Śląskim gościły Karkonosze Jelenia Góra. Po niezłym meczu goście zdobyli tylko punkt, choć nie brakowało sytuacji by przywieźć z trudnego terenu komplet punktów.

Na brak emocji nie narzekali kibice również w sobotę. Trzecia w tabeli Miedź II Legnica pokonała rezerwy Górnika Zabrze 3:2. Trzy bramki dla gospodarzy – w tym dwie z rzutów karnych – strzelił Tomasz Mamis. Dodajmy, że rozstrzygający gol padł z jedenastu metrów w 89. min. spotkania.

Na czwarte miejsce awansowała Ślęza Wrocław, która długo nie mogła uporać się z Rekordem Bielsko-Biała, ale końcówka w wykonaniu żółto-czerwonych była piorunująca. Choć zaczęło się kiepsko, bo już w 1. min. Konrad Kareta wyprowadził gości na prowadzenie. Już dwie minuty później wyrównał Hubert Muszyński, ale na kolejne gole kibice musieli trochę poczekać. W końcu, w 70. min., bramkę na 2:1 zdobył Alefe Lima. W ostatnich pięciu minutach podstawowego czasu gry na listę strzelców wpisali się jeszcze Joao Passoni i Vinicius Matheus i Ślęza wygrała 4:1.

Wrocławianie wyprzedzili LKS Goczałkowice-Zdrój, który gościł w Żmigrodzie. Goście na wiosnę spisują się poniżej oczekiwań, ale wciąż są bardzo groźni. Losy meczy rozstrzygnęły się w II połowie, w ciągu niespełna 20 minut. Piast wyszedł na prowadzenie w 56. min. po golu Marcina Gołębiowskiego, ale już trzy minuty później Piotr Ćwielong wyrównał z rzutu karnego. Minęły pięć kolejnych minut i znów Gołębiowski trafił do siatki, a po chwili Tomasz Wojciechowski trafi na 3:1. Co prawda Mariusz Magiera w 72. min. strzelił kontaktowego gola, ale do końca meczu wynik spotkania nie uległ już zmianie.

• Pniówek Pawłowice – Gwarek Tarnowskie Góry 4:1

One thought on “III liga. Wielkie zwycięstwa w Wielką Sobotę. Piorunująca końcówka Ślęzy