4LigaWschód. Wymarzony debiut Smółki, hat-trick w 6 minut Szczepaniaka

24. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Drużyny z czołówki zgodnie wygrały swoje mecze. 3 punkty Słowianinowi zapewnił Łukasz Szczepaniak, który skompletował hat-tricka w 6 minut. Wymarzony debiut Zbigniewa Smółki w Oławie.

Powiększyła się kolonia braci Gancarczyków w Moto-Jelczu Oława

Prowadząca w tabeli Lechia Dzierżoniów podejmowała walczącą o utrzymanie Pogoń Oleśnica. Mecz w zasadzie rozstrzygnął się na początku, kiedy lider w 22. min. prowadził 2:0 po golach Jakuba Knyrka i Mateusza Miazgi. Goście grali ambitnie, ale nie byli w stanie odwrócić losów spotkania, choć w 90. min. ?strzelili? gola, kiedy do własnej siatki trafił Jan Rytko.

Wicelider ze Świdnicy już w piątek gościł w Strzegomiu. AKS prowadził po golu Damiana Bogacza w 56. min. Ostatni kwadrans należał jednak do gości. Bramki dla IgnerHome Polonii-Stali zdobyli Andrii Kozachenko, Robert Myrta i Wojciech Sowa. Dla strzegomian była to pierwsza porażka od sześciu spotkań.

Trzeci w tabeli Słowianin grał w Wierzbicach z WKS-em. Goście od 21. min. grali w osłabieniu, a w 57. min. stracili gola, kiedy Dominik Kuboń wyprowadził wierzbiczan na prowadzenie. Walczący o utrzymanie gospodarze byli bliscy zdobycia punktów, ale w samej końcówce ? w 6 minut! – Łukasz Szczepaniak pozbawił ich złudzeń strzelając aż 3 gole.

W środę Polonia Trzebnica gościa w Dzierżoniowie, gdzie długo grała jak z równy z równym z Lechią, choć ostatecznie przegrała 0:3. Teraz trzebniczanie grali w Mirkowie, skąd wywieźli komplet punktów. Bramki dla Polonii strzelili Grzegorz Rajter i Piotr Kotyla.

Ostatni w tabeli Piast Żerniki grał na własnym obiekcie z Orłem Ząbkowice Śląskie. Długo wydawało się, że wrocławianie w końcu wygrają ligowe spotkanie. Od 65. min. do samej końcówki prowadzili po bramce Mateusza Mojki. W 88. min. wyrównał jednak Michał Łaski, a w 91. min. zwycięskiego gola dla goście strzelił Konrad Maciak.

Wymarzony debiut na ławce trenerskiej Moto-Jelcza Zbigniewa Smółki. Oławianie wygrali z Bielawianką 4:2 i wydostali się ze strefy spadkowej.

W meczu dwóch drużyn z górnej połowy tabeli w Sułowie górą Sokół Marcinkowice. Goście wygrali 3:1 po golach Alana Antasa, Tomasza Wrońskiego i Adriana Pytlika. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Adrian Puchała.

Jeden remis kolejki padł w Wołowie. MKP prowadziło z Piastem Nowa Ruda po trafieniu Roberta Sobieraja w 78. min. Pięć minut później wyrównał Mateusz Poświstajło.