Piłkarska Liga Mistrzów we Wrocławiu? Brzmi nieprawdopodobnie, ale… [SONDA]

Piłkarska Liga Mistrzów we Wrocławiu? Choć brzmi to niewiarygodnie, nie jest zupełnie nierealne. Niestety, nie stało by się tak za sprawą Śląska, a… Szachtara Donieck.

 

Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin walczą o utrzymanie. Oto możliwe warianty

Szachtar Donieck, który z powodu rosyjskiej napaści, został przedwczesnym mistrzem Ukrainy, jesienią zagra w Lidze Mistrzów. Oczywiście nie na swoim stadionie. Wiele wskazuje na to, że ukraińska drużyna swoje mecze w Champions League będzie będzie rozgrywać w Polsce. Początkowo mówiło się o stadionach w Warszawie – Legii i PGE Narodowym. Nie można jednak wykluczyć, Szachtar wyjedzie poza stolicę.

 

Z tego, co usłyszałem od kierownictwa Szachtara, występy w Polsce podczas Ligi Mistrzów są właściwie przesądzone. W grę wchodzą wszystkie miasta, szczególnie te goszczące Euro. Trwa szukanie bazy – napisał na Twitterze Piotr Słonka, ekspert od ukraińskiego futbolu, który bardziej znany jest jako Buckaroo Banzai.

 

Gdyby te zapowiedzi się sprawdziły, to wydaje się, że Wrocław mógłby być w grze „o Ligę Mistrzów”. Mamy stadion spełniający warunki, w naszym mieście już przed wojną żyło ponad 100 tysięcy Ukraińców, po rosyjskiej agresji liczba ta jeszcze się mocno zwiększyła. Ponadto, obiekty w Poznaniu i Gdańsku mogą być zajęte na początku września, gdyby Lech i Lechia dłużej powalczyły w pucharach.

 

A Wy jak uważacie, jest szansa na Ligę Mistrzów we Wrocławiu, choć z udziałem Szachtara?

44
Czy będzie Liga Mistrzów we Wrocławiu?

 

fot. stadionu tarczynskiarenawroclaw.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.