IV liga w sezonie 2022/23. Jaki podział na grupy? [SONDA]

Wkrótce poznamy podział na grupy IV ligi w sezonie 2022/23. Sezonie wyjątkowym – ostatnim w formule dwóch grup. Jaki powinien być ich podział? Głosujcie.

 

Ostatni sezon IV ligi z dwoma grupami. Jaki będzie podział?

Przed nami wyjątkowy sezon w IV lidze dolnośląskiej. Przede wszystkim to ostatni sezon, w którym będą dwie grupy. Jakie to będą grupy? Tego na razie nie wiadomo, podział powinien być znany po posiedzeniu zarządu DolZPN, który zaplanowany jest na 22 czerwca.  

 

Jeszcze niedawno wydawało się, że nie będzie zmian przy tradycyjnym podziale wschód – zachód. Po tym jak z III ligi spadły aż 3 zespoły, w tym dwa z okręgu wrocławskiego – pojawiły się głosy, że trzeba dokonać modyfikacji, by nieco wyrównać “siły” w obu grupach, zwłaszcza że czeka nas w sezonie przejściowym sporo spadków.   

 

Pewne korekty będą konieczne, bowiem na wschodzie jest obecnie  18 zespołów, a na zachodzie 14. Dwie ze wschodu będą więc przesunięte na zachód (w ostatnim sezonie na zachodzie grał beniaminek z Roztoki, a wcześniej przez lata był to AKS Strzegom). Z informacji, które podał prezes DolZPN Andrzej Padewski, sześć drużyn ze wschodu jest zainteresowanych przenosinami na zachód.

 

A może najlepszym rozwiązaniem byłaby radyklana zmiana i nowy podział na północ – południe, a ściślej północy-wschód i południowy-zachód? W jednej grupie grałyby zespoły z okręgów legnickiego i wrocławskiego, a w drugiej z wałbrzyskiego i jeleniogórskiego (z jednym przesunięciem, bo tych pierwszych jest nieco więcej).

 

Które rozwiązanie jest lepsze? A może należałoby porzucić podział geograficzny i dokonać istotnych korekt (w granicach rozsądku) by jak najbardziej wyrównać “siłę” grup. Tylko co wtedy ze spadkowiczami do klasy okręgowych? Pytań jest wiele, gorzej – na dziś  – z odpowiedziami.

 

Jak wy byście zdecydowali? Zobaczcie mapę poniżej i zagłosujcie w sondzie poniżej. 

 

274
Jak podział IV ligi w sezonie 2022/23?

 

2 thoughts on “IV liga w sezonie 2022/23. Jaki podział na grupy? [SONDA]

  1. A czy czasem nie powinno odbyć się losowanie kto trafi do zachodniej grupy 4 ligi, a nie przy zielonym stoliku? kto ma zostać w jednej 4 lidze dolnośląskiej nie będzie problemu z wyjazdami w nadchodzoncym sezonie!

  2. Witam, powinna być grupa Wrocław-Legnica(po 8 drużyn w 4 lidze) oraz Wałbrzych-Jelenia-Gora (10 drużyn z okręgu Wałbrzych oraz 6 z okręgu Jeleniej Góry).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.