Pierwsze ruchy kadrowe Piasta Żmigród po spadku z III ligi

Piast Żmigród poinformował o pierwszych ruchach kadrowych po spadku drużyny do IV ligi. Na razie z zespołem żegnają się głównie zawodnicy, którzy byli wypożyczeni do III-ligowca z innych klubów.

 

Spadki i awanse w sezonie 2022/23 [IV LIGA, OKRĘGÓWKA]

Ze żmigrodzkim klubem żegnają się Michał Kieca, Szymon Soiński, Maksymilian Lisowski, Wiktor Mosur oraz Mateusz Gajda. Tylko ten pierwszy nie był na wypożyczeniu z innego klubu.

 

Michał Kieca dołączył do Piasta latem ubiegłego roku i było to jego drugie podejście do Piasta. W minionym sezonie był podstawowym zawodnikiem, wystąpił w 33 spotkaniach ligowych. Teraz zawodnik poszukuje nowego klubu.

 

Szymon Soiński i Maksymilian Lisowski byli wypożyczeni do Piasta z Warty Poznań na rundę wiosenną. Pierwszy z nich wystąpił w 3 meczach ligowych, drugi zaliczył 10 spotkań.

 

Do macierzystych klubów wracają też wypożyczeni do końca czerwca Wiktor Mosur (Lechia Gdańsk) oraz Mateusz Gajda (Górnik Polkowice). 18-letni Mosur zagrał wiosną w 11 meczach ligowych, za każdym razem wchodząc z ławki rezerwowych. 20-letni Gajda wystąpił również w 11 spotkaniach, choć spędził na murawie więcej.

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.