Bór Oborniki Śląskiej wraca z drużyną seniorów do ligowej rywalizacji

Bór Oborniki Śląskie wraca do rozgrywek ligowych. Trenerem drużyny seniorów i menadżerem ds. Sportowych Akademii Boru Oborniki Śląskiej został Piotr Stadnik.

 

Reforma IV ligi przełożona? Jasna odpowiedź prezesa DolZPN

Bór Oborniki Śląskie po roku przerwy (drużyna wycofała się latem 2021 roku z A klasy) zgłosił drużynę seniorów do rozgrywek klasy B i Pucharu Polski w sezonie 2022/23. – Drużyna w większości będzie składała się z młodych, perspektywicznych zawodników, którzy dopiero wchodzą do seniorskiej piłki. Oczywiście w zespole będzie kilku doświadczonych zawodników ? poinformował Bór na swoim klubowym fanpage?u.

 

Trenerem zespołu został Piotr Stadnik, doskonale znany w Obornikach Śląskich wychowanek klubu, który rozegrał ponad 200 oficjalnych meczów w barwach Boru. Przygodę trenerską rozpoczął w 2018 roku w Polonii Trzebnica pracując w grupach orlik i młodzik. Pod koniec 2018 roku trafił do Akademii Piłkarskiej Brzeg Dolny prowadząc – z powodzeniem – drużynę trampkarzy.

 

Od lipca 2021 do czerwca 2022 Piotr Stadnik prowadził zespoły U-17 i U-19 w Akademii Piłkarskiej Brzeg Dolny. Z drużyna U-19 zajecie 3. miejsca w III lidze okręgowej, a z drużyną U-17 sezon zakończył historycznym awansem do II Ligi Wojewódzkiej.

 

Trener Boru posiada licencję UEFA B, skończył też dwa kierunki studiów z zakresu zarządzania. Ta wiedza zostanie zapewne wykorzystana w Obornikach Śląskich, bowiem Piotr Stadnik będzie również menadżerem ds. Sportowych Akademii Boru.

 

fot. Bór Oborniki Śląskie facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.