Connect with us

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Pewna wygrana na inaugurację mistrzostw Polski

Published

on

Lubelski ZPN - Dolnośląski ZPN

Zwycięstwem 2:0 z drużyną Lubelskiego ZPN-u zakończył się pierwszy mecz reprezentacji Dolnego Śląska na turnieju finałowym amatorskich mistrzostw Polski UEFA Region?s Cup.

 

UEFA Region?s Cup. Karda Dolnego Śląska na finał mistrzostw Polski

W piątek, 29 lipca, rozpoczął się finałowy turniej mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska na inaugurację spotkała się w Czerniejowie z drużyną Lubelskiego ZPN-u. Od początku podopieczni Grzegorza Borowego posiadali inicjatywę w tym spotkaniu, ale bardzo długo nie potrafili tego potwierdzić golami.

 

Udało się w końcu na początku II połowy (mecz trwał 2 X 40 minut), gdy po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Wojciechowskiego najwięcej zimnej krwi w polu karnym rywali zachował Paweł Niemienionek.

 

Dolnoślązacy poszli za ciosem, ale szwankowało wykończenie. Zawodnicy Lubuskiego przebudzili się właściwie w samej końcówce, kiedy zaatakowali nieco groźniej. Nadziali się jednak na zabójczą kontrę w wykonaniu Kornela Traczyka, który z piłką przebiegł dobre 60 metrów, uciekł dwóm obrońcom i pewnie pokonał bramkarza.

 

Dolny Śląsk rozpoczął zmagania od bardzo ważnego zwycięstwa. Jest liderem po pierwszej serii gier, bowiem w meczu Wielkopolskiego ZPN-u z Łódzkim ZPN-em padł remis 3:3 (karne 4:2 dla gospodarzy. Dodajmy, że karne są strzelane przy remisach i będą się liczyć tylko w przypadku bezpośrednich meczów drużyn).

 

Oto terminarz mistrzostw 

Piątek 

 • Wielkopolski ZPN – Łódzki ZPN 3:3, karne 4:2
 • Lubelski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:2

Sobota 

 • Dolnośląski ZPN – Łódzki ZPN (godz. 15)
 • Wielkopolski ZPN – Lubelski ZPN

Niedziela

 • Lubelski ZPN – Łódzki ZPN
 • Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN (godz. 12)

 

W eliminacjach do turnieju finałowego UEFA Region’s CUP 2023 mistrz Polski zagra w grupie II, a za rywali będzie miał przedstawicieli Łotwy, Słowacji oraz Mołdawii. 

 

Przypomnijmy, że reprezentacja Dolnego Śląska jest wciąż aktualnym mistrzem Europy. Tytuł wywalczyła w 2019 roku w Niemczech. Turniej finałowy w 2021 roku nie odbył się z powodu pandemii koronawirusa. 

 

Kadra Dolnego Śląska na finał mistrzostw Polski

 • Jakub Bohdanowicz (Ślęza Wrocław)
 • Krzysztof Bialik (Ślęza Wrocław)
 • Kornel Traczyk (Ślęza Wrocław/Polonia-Stal Świdnica)
 • Paweł Słonecki (Bielawianka Bielawa)
 • Stanisław Antosik (Chrobry II Głogów)
 • Filip Szczypkowski (Foto-Higiena Gać)
 • Łukasz Orzechowski (Foto-Higiena Gać)
 • Marcel Tupaj (Górnik Złotoryja)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Bartosz Karbowiak (Jaworzanka Jawor)
 • Szymon Brandl (Orzeł Ząbkowice Śląskie)
 • Mikołaj Łazarowicz (Lechia Dzierżoniów)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Jakub Chlipała (Lechia Dzierżoniów)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Tomasz Wojciechowski (Piast Żmigród/Chrobry II)
 • Bartłomiej Kot (Polonia Stal Świdnica)
 • Sebastian Białasik (Polonia Stal Świdnica)
 • Szymon Tragarz (Polonia Stal Świdnica/ Słowianin Wolibórz?)
 • Adam Bońkowski (Słowianin Wolibórz)
 • Alan Antas (Sokół Marcinkowice)

 

 

 

 

 

1 Comment

1 Comment

 1. Kolo

  30 lipca, 2022 at 10:51 am

  Upadek Piasta Żmigród na całego już nawet żadnego zawodnika że Żmigrodu nie ma w kadrze.
  Brawo zarząd brawo prezes RAFAŁ.
  Stawiamy na wychowanków hahahaha.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DolZPN

Pogoda sparaliżowała start rundy wiosennej. Mecze w podokręgu legnickim odwołane

Published

on

Start rundy wiosennej w niższych ligach w Podokręgu Legnica odwołany. Powodem jest fatalna pogoda panująca w regionie.

 

Transferowa bomba we wrocławskiej okręgówce. Augustyn w Wierzbicach!

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuję, że wszystkie mecze zaplanowane w dniach 11-12 marca w Podokręgu Legnica zostają odwołane – poinformował związek na swoim profilu na Facebooku.

Dodajmy, że dotyczy to meczów w rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Legnica od klasy okręgowej do B klasy. Nie zostały natomiast odwołane mecz Koleje Dolnośląskie IV ligi.

 

W pozostałych okręgach Dolnego Śląska mecze nie zostały odgórnie odwołane. Patrząc jednak na pogodę, raczej nie uda się wszystkich rozegrać zgodnie z terminarzem.

 

Continue Reading

DolZPN

Dwa IV-ligowe kluby nie będą na wiosnę przyjmować kibiców gości

Published

on

Bez kibiców gości

Dwa pierwsze kluby ze wschodniej grupy IV ligi zdecydowały, że nie będą w rundzie wiosennej przyjmowały na swoim stadionie zorganizowanych grup kibiców gości.

 

Najlepszy strzelec wschodniej grupy IV ligi zmienia klub

KS Piast Nowa Ruda oraz Górnik Wałbrzych – jak poinformował Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na swoim profilu na Facebooku – zdecydowały, że nie będą w rundzie wiosennej przyjmowały zorganizowanych grup kibiców gości. Obie drużyny występują we wschodniej grupie IV ligi. Czy będą kolejne? O tym przekonamy się wkrótce.

 

Przypomnijmy, że przepis, który umożliwia takie decyzje działa już od dłuższego czasu. Nowością jest natomiast fakt, że przy wojewodzie dolnośląskim powstała komisja ds. bezpieczeństwa rozgrywek w niższych ligach. – Rozgrywki będą „mocniej” monitorowane i bezpieczniejsze – zauważa prezes Padewski.

 

Continue Reading

DolZPN

IV liga. To będzie wyjątkowa runda. Szybka i bardzo trudna

Published

on

IV liga terminarz

Niespełna trzy miesiące będzie trwała runda wiosenna w IV lidze. Zacznie się szybciej, niż początkowo planowano i skończy z końcem maja. Wszystko przez finały UEFA Region’s Cup.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Najnowsze wyniki meczów kontrolnych

O tym, że to wyjątkowy sezon IV ligi wiadomo od dawna. Przede wszystkim ze względu na fakt, że – po siedmiu latach – to ostatnie rozgrywki z dwoma grupami. Powrót do jednej grupy oczywiście oznacza, że czeka nas bardzo wiele spadków do okręgówki. Bowiem w sezonie 2023/24 IV liga będzie się składała z 18 zespołów.

 

W ostatnich dniach okazało się, że będzie to również bardzo intensywna runda wiosenna. DolZPN musiał bowiem skorygować plany dotyczące terminarza. Runda wiosenna rozpocznie się tydzień wcześniej niż planowanie – zawodnicy wybiegną na boiska już w weekend 4/5 marca. Sezon zasadniczy będzie trwał do weekendu 27/28 maja. Dwie kolejki odbędą się w środę. Później jeszcze odbędą się mecze barażowe o awans do III ligi.

 

Wszystko to spowodowane zostało ogłoszeniem terminu finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup, które odbędą się w hiszpańskiej Galicji. Początkowo miały się one odbyć pod koniec czerwca, ale ostatecznie wystartują już 9 czerwca. Już 7 czerwca wszystkie ekipy, w tym reprezentacja Dolnego Śląska, muszą być na miejscu. Turniej potrwa do 17 czerwca. Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego w 2019 roku w Bawarii (w 2021 roku finały nie dobyły się z powodu pandemii Covid 19).

 

Continue Reading

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy rozpocznie się 9 czerwca i będzie trwał do 17 czerwca 2023r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

Sędziowie

Kurs sędziowski 2023. Zapisy przedłużone do 22 stycznia

Published

on

Kurs sędziowski 2023 startuje już 26 stycznia. Zapisy zostały przedłużone do 22 stycznia. To ostatni moment, żeby zrobić „papiery sędziowskie” i rozpocząć swoją przygodę z gwizdkiem.

 

Tegoroczny kurs odbędzie się w formie szkoleń online oraz w ramach zajęć praktycznych na boisku. Kurs poprowadzą sędziowie Dolnośląskiego Kolegium Sędziów, którzy na co dzień prowadzą mecze PKO Ekstraklasy, I, II i III ligi. – Maksimum praktyczności nauczania – korzystamy z klipów z rozgrywek UEFA oraz z Polski. Niezbędna dawka wiedzy, najważniejsze rady oraz sympatyczna atmosfera i dużo dobrej zabawy gwarantowane! – zachęca Kolegium Sędziów Wrocław.

 

Wymagania od kandydata kursu sędziowskiego:

 • ukończone 16 lat (zgoda rodziców osób niepełnoletnich);
 • niekaralność;
 • brak przeciwwskazań zdrowotnych (m.in. sportowa sylwetka);
 • koszt kursu – 100 zł.

Plan kursu:

 • Start – 26 stycznia 2023 r.;
 • Koniec – 4 marca 2023 r.;
 • Termin zapisów – do 15 stycznia 2023 r.;

 

Jak się zapisać?

Wypełnij ankietę online LINK DO ANKIETY;

Dokonaj płatności na konto Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

Tytuł: Imię i nazwisko – KURS SĘDZIOWSKI 2023 (np. Jan Kowalski – KURS SĘDZIOWSKI 2023)

Numer konta: 61 1090 2503 0000 0006 3000 0960

Adresat: Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

ul. Oporowska 62, 53-434 Wrocław

 

Po dokonaniu opłaty prześlij na adres mailowy (kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com) skan (lub zdjęcie dobrej jakości) oświadczenia o niekaralności (tu znajdziesz WZÓR OŚWIADCZENIA), a w przypadku kandydatów niepełnoletnich – zgody rodzica (tu znajdziesz WZÓR ZGODY).

W przypadku jakichkolwiek pytań można się kontaktować pod adresem mailowym: kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com.

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Znamy wszystkich finalistów. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

Published

on

UEFA Region’s Cup

Znamy już wszystkich finalistów, którzy w przyszłym roku zagrają w finałach amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

W przyszłym roku odbędą się finały amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska, która wywalczyła awansu podczas turnieju eliminacyjnego na Łotwie, poznała wszystkich rywali, którzy powalczą o tytuł mistrzowski. Są wśród nich: Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Galicja (Hiszpania), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. na terenie jednego z finalistów. Gospodarza poznamy prawdopodobnie w styczniu.

 

Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie.

 

fot. UEFA

 

Continue Reading

To się czyta