UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk wygrał 3:0 i został mistrzem Polski

Dolny Śląsk wygrał 3:0 z drużyną Łódzkiego ZPN-u i po dwóch meczach turnieju finałowego zapewnił sobie mistrzostwo Polski UEFA Region?s Cup. W niedzielę mistrzowie zagrają z gospodarzami – Wielkopolskim ZPN-em.

UEFA Region?s Cup. Pewna wygrana na inaugurację mistrzostw Polski

W sobotę, 30 lipca, odbyła się druga seria gier turnieju finałowego mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska w Czerniejewie, w strugach deszczu, zmierzyła się z drużyną Łódzkiego ZPN-u. Podobnie jak dzień wcześniej, od początku Dolnoślązacy przeważali, ale tym razem szybciej udokumentowali to golem. Już w 7 min. Jakub Bohdanowicz wykorzystał błąd bramkarza rywali i umieścił piłkę w siatce.

Kolejne minuty były bardziej wyrównane, ale cały czas nasi zawodnicy mieli kontrolę nad przebiegiem spotkania. Jednobramkowe prowadzenie łatwo jednak stracić, dlatego tak ważne było podwyższenie rezultatu. Tak się w końcu stało w II połowie, kiedy pięknym rajdem w polu karnym “łodzian” popisał się Bartosz Karbowiak. Wtedy z rywali zupełnie zeszło powietrze, bowiem stało się jasne, że wiele w meczu nie ugrają. Dolnoślązacy natomiast dalej parli do przodu, w efekcie czego padła trzecia bramka autorstwa Sebastiana Białasika.

W drugim sobotnim meczu Lubelski ZPN wygrał z gospodarzami z Wielkopolskiego ZPN-u 2:1, a to oznacza, że już teraz mistrzem Polski został Dolny Śląsk. Mamy bowiem 6 punktów, a co prawda drugi Lubelski ZPN ma 3 pkt., ale przegrał z nami mecz bezpośredni.

• Lubelski ZPN – Łódzki ZPN
  • Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN (godz. 12)

Zdobywając mistrzostwo Polski Dolny Śląsk zagra w eliminacjach do turnieju finałowego UEFA Region’s CUP 2023. Na turnieju na Łotwie, zagramy z przedstawicielami Łotwy, Słowacji oraz Mołdawii.

Przypomnijmy, że Dolny Śląsk jest wciąż aktualnym mistrzem Europy. Tytuł wywalczyliśmy w 2019 roku w Niemczach, a finały mistrzostw Europy w 2021 roku nie odbyły się z powodu pandemii Covid-19.