Connect with us

Wałbrzych

Mieszkanka rutyny i młodości. 13 transferów beniaminka IV ligi

Published

on

Skałki Stolec

Skałki Stolec to absolutny beniaminek IV ligi. Zespół dokonał 13 transferów przed nowym sezonem, wśród nich wielu doświadczonych zawodników.

 

Kadra Słowianin poważnie wzmocniona. Osiem transferów przed sezonem

Beniaminek ze Stolca przed nowym sezonem mocno przebudował kadrę. Do drużyny dołączyło wielu doświadczonych graczy, nie brakuje jednak również młodzieży. W sumie kibice zobaczą 13 nowych twarzy. Zdecydowana większość zawodników pochodzi z okolicy i ma za sobą grę m.in. w Orle Ząbkowice Śląskie i Unii Bardo.

 

Do zespołu dołączyło dwóch bramkarzy, którzy w IV lidze grali już w barwach Orła Ząbkowice Śl. – Dominik Zygmunt oraz Konrad Krakowski. 19-letni Mateusz Szabatowski do Stolca również trafił z Ząbkowic Śl. Oprócz występów w Lidze Wojewódzkiej Juniora Starszego, ma za sobą debiut na 4-ligowych boiskach.

 

Doświadczony Bartłomiej Drozdowski pamięta jeszcze grę Orła Ząbkowice Śl. w III lidze, występował również Pogoń Duszniki-Zdrój czy Unia Bardo.

 

Grę w IV-ligowej wówczas Unii Bardo pamięta zresztą wielu innych nabytków Skałek. Jak choćby innych doświadczony zawodnik Tomasz Robak, który ostatnio reprezentował barwy Zamka Kamieniec Ząbkowicki. Przed laty grał ponadto w takich klubach jak Odra Opole, Sparta Paczków, Ruch Zdzieszowice, Małapanew Ozimek czy Orzeł Ząbkowice Śl.

 

Orła i Unię w piłkarskim CV ma również Seweryn Raszpla. Ofensywnie usposobiony zawodnik grał również w Podbeskidziu Bielsko-Biała oraz Ślęży Ciepłowody.

 

Po rocznej przerwie, w której był grającym trenerem Polonii Ząbkowice Śląskie, do Skałek wrócił Przemysław Madej. Grał ponadto, a jakże w Orle i Unii.

 

Po rocznym rozbracie z futbolem karierę wznowił Tomasz Zieliński. To kolejny zawodnik ze sporym bagażem doświadczeń, który grał m.in. na zapleczu ekstraklasy w barwach Miedzi Legnica. Ponadto reprezentował takie kluby jak Orzeł Ząbkowice Śl., Gawin/Ślęza Wrocław, MKS Kluczbork, AP Victoria Chróścice, Bielawianka Bielawa i Unia Bardo.

 

Daniel Malczyk Stolec opuścił w latach młodzieńczych, teraz wrócił by wspomóc Skałki w IV lidze. W międzyczasie reprezentował takie kluby jak Orzeł Ząbkowice Śl., Miedź Legnica czy Unia Bardo.

 

Rafał Bobiński to wychowanek LZS Kamienica Nyska. Grał m.in. w II-ligowym Ruchu Zdzieszowice, a także w takich klubach jak Odra Opole, Polonia Nysa czy Unia Krapkowice

 

Doskonale znany w regionie Marcin Gerlach ma odpowiadać za strzelanie goli dla beniaminka. Reprezentował on odtąd barwy Orła Ząbkowice Śl., Unii Bardo, Ślęży Ciepłowody oraz Zamka Kamieniec Ząbkowicki.

 

Tymczasem 17-letni Alan Pachowicz do Skałek trafił na zasadzie wypożyczenia z Orła Ząbkowice Śl. W IV lidze zadebiutował już jako 16-latek, na co dzień uczestniczył w rozgrywkach drużyn młodzieżowych.

 

Na wypożyczenie z Ząbkowic Śl. trafił Szymon Matusik. 19-latek wieku juniorskim przeniósł się do Miedzi Legnica, w której z powodzeniem przechodził kolejne szczeble szkolenia zwieńczone występami w III lidze oraz Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych.

 

Tymczasem Adam Włodek ma za sobą grę w takich klubach Lechia Dzierżoniów, Bielawianka Bielawa oraz Koliber Uciechów. 

 

fot. Skałki Stolec

 

Okręgówka

Powrót trenera po 5 latach. Ambicja nie pozwoli na walkę o utrzymanie?

Published

on

nowy trener

Zamek Kamieniec Ząbkowicki przedstawił nowego trenera, którym został doskonale znany w klubie Arkadiusz Albrecht. Dla doświadczonego szkoleniowca to powrót po 5 latach.

 

Zawsze walczyli do końca, ale mówią „pas”. Klub z okręgówki kończy działalność

Arkadiusz Albrecht został nowym trenerem drużyny seniorów Zamku Kamieniec Ząbkowicki, zespołu z wałbrzyskiej okręgówki. – Po 5 latach przerwy Arkadiusz Albrecht wraca na ławkę trenerską naszej pierwszej drużyny. Jako trener związany był z naszym klubem już kilkukrotnie. Ostatni raz prowadził drużynę w latach 2016 – 2019. W niedalekiej przeszłości był również członkiem zarządu, jako wiceprezes – informuje klub z Kamieńca Ząbkowickiego.

 

Przypomnijmy, że w niedawno zakończonym sezonie Zamek – jako spadkowicz z IV ligi – zajął 11. miejsce w tabeli. O co powalczy pod wodzą nowego szkoleniowca? – Wiedza i doświadczenie nabyte przez lata kariery trenerskiej pomogą osiągnąć cel, jakim będzie… Doskonale znamy ambicję trenera i już dziś wiemy, że nie będzie to walka o utrzymanie. Resztę zweryfikuje rzeczywistość – informuje Zamek w mediach społecznościowych.

Continue Reading

IV liga

Baraże o IV ligę. Znamy pary barażowe. Kiedy mecze?

Published

on

Baraże o IV ligę

Zostały trzy miejsca w IV lidze w sezonie 2024/25. O tym, kto w niej zagra, zdecydują baraże. Oto wyniki losowania par barażowych.

 

Spadki i awanse 2023/24. Od IV ligi do klasy B [WROCŁAW]

W poniedziałek, 17 czerwca, odbyło losowanie par barażowych o grę w IV lidze w sezonie 2024/25.  O utrzymanie w barażach powalczą: Iskra Księginice, Zenit Międzybórz oraz Polonia Środa Śląska, awansować będzie chciało  trzech wicemistrzów klas okręgowych: MKP Wołów, Bielawianka Bielawa i Legsad Kościelec.

 

Mecze barażowe o IV ligę

Zenit Międzybórz –  Bielawianka Bielawa – sobota, 22 czerwca, godz. 17

Polonia Środa Śląska – Legsad Kościelec – niedziela, 23 czerwca, godz. 12

Iskra Księginice  – MKP Wołów – niedziela, 23 czerwca, godz. 17

 

Jak widać, wicemistrzowie okręgówek nie mieli szczęścia w losowaniu, bowiem wszystkie spotkania odbędą się na boiskach czwartoligowców.

 

Co ciekawe, takie losowanie sprawiło, że wciąż w grze są wszystkie cztery warianty spadków i awansów w strefie wrocławskiej, o których pisaliśmy w tym tekście: Spadki i awanse 2023/24. Od IV ligi do klasy B [WROCŁAW]

 

 

Continue Reading

IV liga

Spadki i awanse 2023/24. Od IV ligi do klasy B [WROCŁAW]

Published

on

Sezon 2023/24 dobiega końca. Wiele rozstrzygnięć już zapadło, na inne trzeba będzie poczekać do ostatniej kolejki i zakończenia barażów od IV ligę. Oto jak sytuacja wygląda na tydzień przed końcem sezonu w strefie wrocławskiej – spadki i awanse od IV ligi do B klasy.

 

Oni zagrają w barażach o IV ligę. Kto z kim zagra, kto gospodarzem?

W strefie wrocławskiej baraże o IV ligę będą miały kluczowe znaczenie, bowiem uczestniczą w nich aż trzy drużyny – dwie z czwartej ligi oraz wicemistrz okręgówki. To oznacza, że dopiero po zakończeniu meczów barażowych będzie wiadomo ile ostatecznie drużyn spadnie, a ile awansuje.

 

Ze względu na fakt, że trzy drużyny zagrają w barażach, wciąż możliwe są aż cztery warianty spadków i awansów – od bardzo optymistycznego, po pesymistyczny.

Wariat I: Nikt nie spadnie z IV ligi, a dwie drużyny do niej awansuję

Wariat II: Nikt nie spadnie z IV ligi, a jedna drużyna do niej awansuje lub jedna spadnie, ale dwie awansują

Wariat III: Jedna drużyna spadnie z IV ligi i jedna drużyna do niej awansuje lub dwie drużyny spadną z IV ligi i dwie do niej awansują

Wariat IV: Dwie drużyny spadną z IV ligi i jedna drużyna do niej awansuje.

Wiele wyjaśni się już podczas poniedziałkowego losowania par barażowych, bowiem dwa warianty (I i IV) są możliwe tylko wtedy, gdy MKP Wołów wylosuje Iskrę Księginice, a nie kogoś z pary Zenit Międzybórz lub Polonia Środa Śląska.

 

IV liga

Spadki

Nikt nie spada bezpośrednio.

Dwie drużyny zagrają w barażach o utrzymanie w lidze.

Wariant I: nikt nie spada

Wariat II i III: spada Zenit Międzybórz lub Polonia Środa Śląska (lub obie w wariancie pesymistycznym)

Wariat IV: spadają Zenit Międzybórz i Polonia Środa Śląska

 

Okręgówka

Awans

Awans bezpośredni wywalczyła Błyskawica Gać.

MKP Wołów zagra w barażach.

Spadek

Cztery drużyny spadają bezpośrednio:

 • Wiwa Goszcz
 • Burza Bystrzyca
 • Plon Gądkowice
 • Bresna Brzeźno

Gdyby spełnił się wariant IV, to z ligą pożegnają się również Galakticos Solna.

 

A klasa

Awans

Grupa I: O awansie zdecyduje ostatnia kolejka. Piast Lutynia ma 1 punkt przewagi nad Piastem Żerniki Wrocław.

Grupa II: O awansie zdecyduje ostatnia kolejka. Dolpasz Skokowa i Orzeł Prusice mają tyle samo punktów i równy bilans meczów bezpośrednich. Dolpasz ma lepszy bilans bramek z całego sezonu.

Grupa III: Czarni Jelcz-Laskowice

Grupa IV: Polonia Jaszowice

W wariancie I i II możliwe będą również awanse wicemistrzów. W wariancie I na dziś są to Piast Żerniki oraz Widawa Bierutów, a w wariancie II – Piast Żerniki.

Spadki

Grupa I

Pewny spadku jest tylko KS Piotrowice. Wciąż zagrożone są LKS Ciechów, Czarni Białków, Zjednoczeni Łowęcice, Pogoń Miękinia i Sokół Smolec.

Grupa II

Spadają Płomień Wisznia Mała, Sokół Kaszowo i Orla Korzeńsko.

Grupa III

Spadają WKS Wilczyce, Pogoń Syców i GKS Kątna.

Grupa IV

Spadają Nefryt Jordanów Śląski i Kwarcyt Jegłowa (dwie drużyny, bowiem grupa jest 15-zespołowa)

Gdyby spełnił się wariant IV, to z A klasą pożegna się również jedna – najsłabsza – drużyna z miejsca 13.

 

B klasa

Do A klasy awansują mistrzowie oraz kilku wicemistrzów. Ich liczba zależy od wariantu, który się ziści.

Grupa I

Sparta Miłcz ma 2 punkty przewagi nad Herosami Stary Wołów, o awansie zdecyduje bezpośredni mecz obu drużyn w ostatniej kolejce.

Grupa II

Sparta Będkowo

Grupa III

Olimpia Bukowinka

Grupa IV

KS Gręboszyce

Grupa V

Czarni Sobocisko

Grupa VI

Czarni Kondratowice

Grupa VII

Wicher Domasław

Grupa VIII

Mechanik Brzezina

Grupa IX

Wratislavia II Wrocław

 

Ponadto do A klasy awansuje od 5 do 2 wicemistrzów (wariant I lub IV), najprawdopodobniej 4 lub 3 (wariant II lub III).

Tak obecnie wygląda zestawienie współczynników wicemistrzów

 • Herosi Stary Wołów – 2,52
 • Zorza Pęgów – 2,52
 • Sparta Wrocław – 2,50
 • Tajfun Przedkowice – 2,47
 • KS Dobroszów – 2,40
 • LZS Stary Śleszów – 2,40
 • Muchobór Wrocław – 2,29
 • Pogoń Kopalina – 2,22
 • KP Kobierzyce – 2,22
Continue Reading

IV liga

Oni zagrają w barażach o IV ligę. Kto z kim zagra, kto gospodarzem?

Published

on

W ostatniej kolejce IV ligi oraz dwóch klas okręgowych rozstrzygnęły się losy drużyn, które zagrają w barażach o IV ligę w przyszłym sezonie. Trzy powalczą o utrzymanie, a trzy o awans. Kto z kim zagra?

 

TUTAJ znajdziecie wyniki losowania par barażowych

Trzech uczestników baraży o IV ligę znaliśmy wcześniej, a trzech kolejnych poznaliśmy w ostatniej kolejce. Ostatecznie o utrzymanie w barażach powalczą: Iskra Księginice, Zenit Międzybórz oraz Polonia Środa Śląska.

Zmierzą się oni z trzema wicemistrzami klas okręgowych: MKP Wołów, Bielawianką Bielawa i Legsad Kościelec.

 

Przypomnijmy, że w barażach zmierzą się właśnie drużyny z IV ligi z tymi z okręgówki. Zostanie rozegrany jeden mecz, a jego zwycięzca zagra w sezonie 2024/25 w IV lidze.

Kto z kim zagra, gdzie odbędą się mecze? O tym rozstrzygnie losowanie. Odbędzie się ono w poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 14. Transmisja z losowania będzie dostępna na kanale YouTube Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Continue Reading

IV liga

Legniczanie postawili kropkę nad “i”. Rezerwy Miedzi w III lidze. Hit kolejki dla Baryczy

Published

on

grafika Miedź Legnica

Miedź II Legnica wraca do III ligi. Legniczanie pewnie pokonali spadkowicza z Bolesławca i postawili kropkę nad „i”. W hicie na zakończenie sezonu Barycz Sułów pokonała Słowianina Wolibórz.

 

Polonia Środa Śl., Zenit i Iskra w barażach o utrzymanie w IV lidze

Miedź II Legnica przed tygodniem pokonując Barycz Sułów właściwie zapewniła sobie zwycięstwo w IV lidze. Konieczne jednak było postawienie kropki nad „i”. Stało się podczas ostatniej kolejki, podczas której legniczanie bez problemów pokonali na wyjeździe BKS Bolesławiec 7:0.

 

Taki wynik sprawił, że nie miał już znaczenie dla losów awansu do III ligi hit kolejki Barycz Sułów – Słowianin Wolibórz. Gospodarze z przytupem zakończyli sezon pewnie pokonując wicelidera 4:1.

 

Continue Reading

Okręgówka

Efektowne zwycięstwo na koniec. Orzeł po roku wraca do IV ligi

Published

on

fot. Orzeł Ząbkowice Śląskie

Orzeł Ząbkowice Śląskie wygrał 6:1 w ostatniej kolejce i wygrał wałbrzyską okręgówkę. Tym samym ząbkowiczanie po roku wracają do IV ligi.

 

Polonia Środa Śl., Zenit i Iskra w barażach o utrzymanie w IV lidze

Przed ostatnią kolejką wałbrzyskiej okręgówki w walce o mistrzostwo były Orzeł Ząbkowice Śląskie, który miał 2 punkty przewagi nad Bielawianką. Lider, by być pewnym zwycięstwa w lidze, musiał wygrać. Ostatecznie zespół z Bielawy przegrał u siebie z Górnikiem Wałbrzych 0:1 i to oznaczało, że bez względu na wynik okręgówkę wygra Orzeł.

 

Podopieczni Piotr Kupca nie chcieli jednak kusić losu i pewnie wygrali z Włókniarzem Głuszyca 6:1. Cztery gole zdobył Radosław Grzywniak, a dwa dołożył Andrzej Malik.

Orzeł pewnie wygrał klasę okręgową i bezpośrednio awansował do IV ligi. Wraca więc do niej po roku. Bielawianka zagra w barażach o awans do IV ligi.

Continue Reading

To się czyta