Connect with us

Region's Cup

UEFA Region’s Cup. To oni wywalczyli awans do finałów mistrzostw Europy amatorów

Published

on

Reprezentacja Dolnego Śląska wygrała turniej eliminacyjny UEFA Region’s Cup na Łotwie i awansowała do finałów amatorskich mistrzostw Europy. Sukces wywalczyło 18 zawodników, zagrali wszyscy, którzy byli w kadrze. 

 

1:23 w meczu wrocławskiej okręgówki. „Szacunek za podjęcie rękawicy”

W miniony wtorek, 30 sierpnia, zakończyły się eliminacje w grupie II UEFA Region’s Cup 2022/23. Reprezentacja Dolnego Śląska z kompletem punktów wygrała turniej i awansowała do finałów mistrzostw Europy amatorów. Dodajmy, że zwyciężyła całkowicie zasłużenie. Jak się później okazało, kluczowe było pierwsze zwycięstwo z zespołem ze Słowacji, który jako jedyny mógł realnie zagrozić Dolnoślązakom. 

 

Na boiska w Rydze wybiegło 18 zawodników, a więc wszyscy powołani do kadry przez sztab trenerski z Grzegorzem Borowym na czele. Dwóch graczy – Łukasz Szukiełowicz i Paweł Niemienionek – zagrali wszystkie mecze od początku do końca. Pozostałymi graczami trener rotował, zwłaszcza że nie obyło się bez kontuzji, w tym jednej bardzo groźnej Mateusza Poświstajły.

 

Nasz zespół zdobył 11 goli, ale strzelanie rozłożyło się na kilku zawodników. Po dwa trafienia zaliczyli Tomasz Wojciechowski i Adam Bońkowski. Co ciekawe, dwa gole dla naszej reprezentacji były to samobójcze trafienia rywali, oba po strzałach Adama Bońkowskiego.

 

Oni wywalczyli awans

Oto zawodnicy, którzy zagrali w Rydze. Po nazwisku mamy liczbę meczów, liczbę minut oraz strzelone gole.

 • Łukasz Szukiełowicz – 3 – 270
 • Paweł Niemienionek – 3 – 270
 • Adam Bońkowski – 3 – 220 – 2
 • Sebastian Białasik – 3 – 212
 • Łukasz Orzechowski – 3 – 208
 • Kamil Sadowski – 3 – 206 – 1
 • Kornel Traczyk – 3 – 186
 • Adrian Puchała – 3 – 183
 • Szymon Brandl – 2 – 180
 • Jakub Bohdanowicz – 2 – 176 – 1
 • Piotr Kotyla – 3 – 167 – 1
 • Tomasz Wojciechowski – 3 – 160 – 2
 • Szymon Tragarz – 2 – 121 – 1
 • Paweł Słonecki – 2 – 102 – 1
 • Damian Kasprzak – 3 – 99
 • Bartłomiej Kot – 1 – 90
 • Dawid Wasilewski – 3 – 62
 • Mateusz Poświstajło – 1 – 58

 

Wyniki meczów turniej UEFA Region’s Cup na Łotwie

 • West Slovakia (Słowacja) – Dolnośląskie 2:4
 • Latvia Amateur (Łotwa) – ARF Ialoveni (Mołdawia) 0:0

 

 • Dolnośląskie – ARF Ialoveni 2:0
 • West Slovakia – Latvia Amateur 5:0

 

 • Dolnośląskie – Latvia Amateur 5:0
 • ARF Ialoveni  – West Slovakia 0:8

 

Ośmiu mistrzów grup eliminacyjnych awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2023 roku na boiskach jednego z finalistów.

 

fot. Mateusz Stóf

 

 

 

 

DolZPN

Sparing reprezentacji Dolnego Śląska z Karkonoszami Jelenia Góra

Published

on

Przygotowująca się do turnieju finałowego UEFA Regions’s Cup w Hiszpanii reprezentacja Dolnego Śląska rozegrała w Jeleniej Górze mecz sparingowy z mistrzem zachodniej grupy IV ligi.

 

Zaczynał jako pomocnik, teraz strzela jak na zawołanie. Druga „pięćdziesiątka” Łukasza Skolimowskiego

We wtorek, 23 maja, w Jeleniej Górze odbyła konsultacja selekcyjna reprezentacji Dolnego Śląska przed UEFA Region’s Cup. Zostało powołanych na nią 26 zawodników, którzy zostali wybrani spośród szerokiej, 49-osobowej grupy.

 

Głównym punktem konsultacji był sparing z mistrzem zachodniej grupy IV ligi – Karkonoszami, które przygotowują się już do baraży o awans do III ligi. Jeleniogórzanie wyszli na prowadzenie w 35. min. po golu Kamila Kurianowicza. W 72. min. wyrównał Adam Bońkowski, ale kilka minut do własnej siatki trafił Paweł Słoneki i Karkonosze ponownie wyszły na prowadzenie. Ostatecznie wynikiem 2:1 dla IV-ligowca zakończyło się spotkanie, które było rozgrywane w systemie 3 x 35 minut.

 

Fot. Andrzej Padewski Facebook

 

Continue Reading

DolZPN

Kadra na finały UEFA Region’s Cup zredukowana. Oto 26 wybrańców

Published

on

UEFA Region's Cup

Poznaliśmy nazwiska 26 zawodników powołanych na kolejną konsultację selekcyjną przed turniejem finałowym UEFA Regions’s Cup. Spośród nich zostanie wyłoniona kadra na finały. 

 

UEFA Regions’s Cup. Legenda Deportivo La Coruna wylosowała naszych rywali

Wydział Szkolenia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił nazwiska zawodników powołanych na konsultację selekcyjną reprezentacji Dolnego Śląska na UEFA Region’s Cup. Zgrupowanie odbędzie się 23 maja w Jeleniej Górze. Lista powołanych zawodników została zredukowana z 49 do 26 zawodników.

 

Z tej grupy powinna zostać wybrana ostateczna kadra, która pojedzie na finały amatorskich mistrzostw Europy. Możliwe są zmiany tylko w wyjątkowych sytuacjach.  

 • Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów)
 • Adrian Puchała (Barycz Sułów)
 • Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Paweł Słonecki (Bielawianka)
 • Piotr Gembara (Orzeł Ząbkowice Śląskie)
 • Łukasz Orzechowski (Foto-Higiena Gać)
 • Michał Hawryło (Foto-Higiena Gać)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Kamil Sadowski (Lechia Dzierżoniów)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Damian Kasprzak (Polonia-Stal Świdnica)
 • Sebastian Białasik (Polonia-Stal Świdnica)
 • Piotr Kotyla (Polonia-Stal Świdnica)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Konrad Polak (Piast Nowa Ruda)
 • Patryk Chrapek (Piast Nowa Ruda)
 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Szymon Brandl (Słowianin Wolibórz)
 • Adam Bońkowski (Słowianin Wolibórz)
 • Jakub Kierkiewicz (Słowianin Wolibórz)
 • Marcin Gąsiorowski (Łużyce Lubań)
 • Łukasz Skolimowski (Polonia Środa Śląska)
 • Adam Andrusiak (Polonia Środa Śląska)
 • Dawid Kuźmiński (Polonia Środa Śląska)
 • Dawid Malawski (Prochowiczanka)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)

 

Przypomnijmy, że turniej finałowy UEFA Regions’s Cup odbędzie się w dniach 9 – 17 czerwca w hiszpańskiej Galicji. Reprezentacja Dolnego Śląska trafiła do grupy B, w której zmierzy się z portugalską Lizboną, serbskim Belgradem i czeskim Zlinem.

Zwycięzcy dwóch grup zmierzą się w finale, który odbędzie się 17 czerwca. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego zdobytego w 2019 roku w Bawarii. Edycja turnieju mistrzowskiego w 2021 roku (na który nasza drużyna się nie załapała, bo nie została mistrzem Polski) została odwołana z powodu pandemii Covid-19.

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. 49 zawodników powołanych na konsultację selekcyjną

Published

on

UEFA Region's Cup

Poznaliśmy nazwiska zawodników powołanych na konsultację selekcyjną przed turniejem finałowym UEFA Regions’s Cup. Kto trafi spośród tych 49 zawodników do reprezentacji Dolnego Śląska na mistrzostwa Europy amatorów?

 

UEFA Regions’s Cup. Legenda Deportivo La Coruna wylosowała naszych rywali

Wydział Szkolenia Dolnośląski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwiska zawodników powołanych na konsultację selekcyjną reprezentacji Dolnego Śląska na UEFA Regionis Cup. Zgrupowanie odbędzie się 25 kwietnia w Świdnicy. Na liście znalazło się 49 zawodników z 19 klubów IV ligi.

 • Jakub Bohdanowicz, Adrian Puchała, Łukasz Dragon, Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Paweł Słonecki, Bartłomiej Cegiełka (Bielawianka)
 • Radosław Grzywniak, Piotr Gembara, Paweł Witsanko (Orzeł Ząbkowice Śląskie)
 • Łukasz Orzechowski, Michał Hawryło (Foto-Higiena Gać)
 • Mateusz Jaros, Szymon Sołtysiak (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Kamil Sadowski, Dawid Wasilewski, Mikołaj Łazarowicz, Bartosz Rzepski (Lechia Dzierżoniów)
 • Damian Kasprzak, Piotr Kotyla, Jakub Filipczak, Kamil Moskwa (Polonia-Stal Świdnica)
 • Łukasz Szukiełowicz, Konrad Polak, Patryk Chrapek, Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Szymon Brandl, Adam Bońkowski, Piotr Gorczyca (Słowianin Wolibórz)
 • Grzegorz Zygadlo, Adrian Repski (Galakticos Solna)
 • Marcin Gąsiorowski, Damian Buzała, Mikołaj Zachaczewski (Łużyce Lubań)
 • Łukasz Skolimowski, Adam Andrusiak, Dawid Kuźmiński (Polonia Środa Śląska)
 • Krzysztof Bialik, Kacper Oberc, Tomasz Wroński (Sokół Marcinkowice)
 • Piotr Zabielski, Patryk Łukaszewski, Patryk Szymański, Tobiasz Jarczak, Marcin Gołębiowski (Piast Żmigród)
 • Piotr Ignatowicz, Dawid Malawski (Prochowiczanka)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)
 • Daniel Ziółkowski (Górnik Złotoryja)
 • Kacper Kwiatkowski (Iskra Kochlice)

 

Przypomnijmy, że turniej finałowy UEFA Regions’s Cup odbędzie się w dniach 9 – 17 czerwca w hiszpańskiej Galicji. Reprezentacja Dolnego Śląska trafiła do grupy B, w której zmierzy się z portugalską Lizboną, serbskim Belgradem i czeskim Zlinem.

Zwycięzcy dwóch grup zmierzą się w finale, który odbędzie się 17 czerwca. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego zdobytego w 2019 roku w Bawarii. Edycja turnieju mistrzowskiego w 2021 roku (na który nasza drużyna się nie załapała, bo nie została mistrzem Polski) została odwołana z powodu pandemii Covid-19.

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

UEFA Regions’s Cup. Legenda Deportivo La Coruna wylosowała naszych rywali

Published

on

W niedzielę, 26 marca, odbyło się losowanie grup turnieju finałowego UEFA Regions’s Cup, czyli amatorskich mistrzostw Europy. Z kim zagra reprezentacja Dolnego Śląska?

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Turniej finałowy UEFA Regions’s Cup odbędzie się w dniach 9 – 17 czerwca w hiszpańskiej Galicji. W niedzielę, 26 marca, odbyło się – na stadionie Riazor w przerwie derbowego meczu Deportivo La Coruña – Celta Vigo B – losowanie grup. Uczestniczył w nim legendarny piłkarz Deportivo z czasów świetności klubu, czyli Fran Gonzalez.  Reprezentacja Dolnego Śląska trafiła do grupy B, w której zmierzy się z portugalską Lizboną, serbskim Belgradem i czeskim Zlinem.

 

Losowanie grup finałów UEFA Region’s Cup

 • Grupa A : Galicja (Hiszpnia, gospodarze), Bawaria (Niemcy), Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina), Irlandia Amatorzy (Irlandia)
 • Grupa B: Lizbona (Portugalia), Belgrad (Serbia), Zlin (Czechy), Dolny Śląsk (Polska)

 

Zwycięzcy obu grup zmierzą się w finale, który odbędzie się 17 czerwca. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego zdobytego w 2019 roku w Bawarii. Edycja turnieju mistrzowskiego w 2021 roku (na który nasza drużyna się nie załapała, bo nie została mistrzem Polski) została odwołana z powodu pandemii Covid-19.

 

fot. futgal.es

 

Continue Reading

DolZPN

IV liga. To będzie wyjątkowa runda. Szybka i bardzo trudna

Published

on

IV liga terminarz

Niespełna trzy miesiące będzie trwała runda wiosenna w IV lidze. Zacznie się szybciej, niż początkowo planowano i skończy z końcem maja. Wszystko przez finały UEFA Region’s Cup.

 

Sparingi dolnośląskich drużyn. Najnowsze wyniki meczów kontrolnych

O tym, że to wyjątkowy sezon IV ligi wiadomo od dawna. Przede wszystkim ze względu na fakt, że – po siedmiu latach – to ostatnie rozgrywki z dwoma grupami. Powrót do jednej grupy oczywiście oznacza, że czeka nas bardzo wiele spadków do okręgówki. Bowiem w sezonie 2023/24 IV liga będzie się składała z 18 zespołów.

 

W ostatnich dniach okazało się, że będzie to również bardzo intensywna runda wiosenna. DolZPN musiał bowiem skorygować plany dotyczące terminarza. Runda wiosenna rozpocznie się tydzień wcześniej niż planowanie – zawodnicy wybiegną na boiska już w weekend 4/5 marca. Sezon zasadniczy będzie trwał do weekendu 27/28 maja. Dwie kolejki odbędą się w środę. Później jeszcze odbędą się mecze barażowe o awans do III ligi.

 

Wszystko to spowodowane zostało ogłoszeniem terminu finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup, które odbędą się w hiszpańskiej Galicji. Początkowo miały się one odbyć pod koniec czerwca, ale ostatecznie wystartują już 9 czerwca. Już 7 czerwca wszystkie ekipy, w tym reprezentacja Dolnego Śląska, muszą być na miejscu. Turniej potrwa do 17 czerwca. Dolny Śląsk broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego w 2019 roku w Bawarii (w 2021 roku finały nie dobyły się z powodu pandemii Covid 19).

 

Continue Reading

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy rozpocznie się 9 czerwca i będzie trwał do 17 czerwca 2023r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

To się czyta