4LigaWschód. Słowianin i Piast z kompletem punktów, Orzeł wciąż bez porażki

4. kolejka IV ligi wschodniej. Wróciła IV liga po turnieju eliminacyjnym UEFA Region’s Cup na Łotwie. Trzy drużyny wciąż bez porażki.

Pięć goli w 19 minut w meczu wrocławskiej okręgówki

Przerwa w rozgrywkach nie wpłynęła źle na prowadzące w tabeli zespoły z Woliborza i Żmigrodu, które mają komplet punktów na koncie. Słowianin podejmował Bielawiankę i wygrał 4:1, choć mecz był bardziej wyrównany, niż wskazuje na to rezultat. Goście zmarnowali m.in. rzut karny. Honorowego gola dla przyjezdnych strzelił Paweł Słonecki.

Piast również wygrał różnicą trzech goli pokonując Górnika Wałbrzych 3:0. Wynik meczu został ustalony już do przerwy, a na listę strzelców wpisali się Marcin Gołębiowski, Tomasz Dyr oraz Oskar Majbroda.

Swoje drugie mecze w sezonie wygrały natomiast Polonia Trzebnica oraz Piast Nowa Ruda. Trzebniczanie wygrali w Marcinkowicach z Sokołem 3:1. Dwa gole (w tym jednego pięknego z rzutu wolnego) dla gości strzelił Grzegorz Rajter, a jednego dołożył Karol Osiecki. Dla gospodarzy trafił Krzysztof Bialik.

Noworudzianie, którzy będą musieli sobie przez wiele tygodni radzić bez czołowego zawodnika Mateusza Poświstajły, grali w Sułowie. Do przerwy goście prowadzili 2:0 po bramkach Artura Osickiego (rzut karny) i Konrada Polaka. Po zmianie stron gospodarze strzelili bramkę kontaktową, ale do wyrównania nie zdołali doprowadzić i niespodzianka stała się faktem.

Bez porażki wciąż pozostaje Orzeł Ząbkowice Śląskie, który – po dwóch remisach – wygrał dość niespodziewanie w Oławie z Moto-Jelczem 1:0.

Jeden gol padł również w Solnej, gdzie Galaktycznie odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

Cztery gole padły za to w Gaci, gdzie Foto-Higiena podejmowała IgnerHome Polonię-Stal Świdnica. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie, ale goście grali do końca i zdołali wyrównać w końcówce. Gole strzelali Iegor Tarnov i Vasyl Pasichnyk oraz Patryk Salamon i Piotr Kotyla.

• Skałki Stolec – Lechia Dzierżoniów – niedziela

One thought on “4LigaWschód. Słowianin i Piast z kompletem punktów, Orzeł wciąż bez porażki

1. Nie pamiętam po co przyszedł do Sułowa Pan Olejniczak. Chyba po to by podnieść swój poziom. No… podniósł ale chyba tylko kasę sponsora czyli poziom finansowy. Puchała kolejny gwiazdor. Cały mecz opieprza sędziego. Ten miał dużo cierpliwości. Powinien mu dać raz żółtą, potem drugi raz i wylot. Kolejny wiejski klubik budowane z a kasę sponsora… a jak sponsorowi się znudzi to wsi znów będzie klasa b.