Wałbrzyski beniaminek jedyną drużyną z kompletem punktów w okręgówce

Górnik Nowe Miasto Wałbrzych to rewelacyjnie spisujący się beniaminek wałbrzyskiej klasy okręgowej. Po sześciu kolejkach jest liderem i to – jako jedyna drużyna w regionie – z kompletem zwycięstw.

 

Okręgowy Puchar Polski. Dwa ćwierćfinały, 1/8 i 1/16 finału na Dolnym Śląsku

Postawa podopiecznych trenera Wojciecha Błażyńskiego może budzić podziw i skłaniać do analogii z poprzednim sezonem. Wtedy Górnik Wałbrzych, inny wałbrzyski klub, tyle że ze zdecydowanie dłuższą tradycją, również jako beniaminek odprawiał z kwitkiem ligową stawkę i awansował do IV ligi. Dla klubu stworzonego w 2004 roku wywalczony w efektownym stylu awans do okręgówki był już dużym sukcesem. Czy Górnik Nowe Miasto może sprawić kolejną niespodziankę? Przekonamy się już wkrótce.

 

Tymczasem beniaminek z Wałbrzycha, jako jedyny zespół z okręgówki na Dolnym Śląsku, po sześciu kolejkach może poszczycić kompletem zwycięstw. Pozostali liderzy z okręgu wrocławskiego, jeleniogórskiego i legnickiego już zdążyli stracić ligowe punkty. Co ciekawe, spośród czterech drużyn wałbrzyszanie mają najmniej strzelonych goli, bo „tylko” 17. Najlepszy pod tym względem Górnik Węgliniec ma ich 35.

 

Warto podkreślić, że Górnik Nowe Miasto ostatni raz odniósł ligową porażkę 12 czerwca 2021 roku. Przegrał wtedy 2:7 z Herbapolem Stanowice. Było to jeszcze w sezonie 2020/2021. Seria meczów bez porażki trwa już od 38 meczów.

 

W obecnym sezonie wałbrzyszanie nie mają jednego, wyraźnego strzelca. Trzech zawodników zdobyło 10 spośród 17 zdobytych bramek. Najlepszym z nich jest Mateusz Wroczyński, zdobywca czterech goli. Po trzy dołożyli Sebastian Misiułajtys oraz Piotr Jankowski. Górnik jest trzecim zespołem z najmniejszą ilością żółtych kartek w lidze, a bramkarz Fabian Chrebela i Patryk Rosiński wystąpili na boisku w pełnym wymiarze 540 minut.

 

W najbliższych tygodniach okaże się, czy zawodnicy z Wałbrzycha będą w stanie utrzymać najwyższą lokatę. Tym bardziej, że po piętach depcze im niedawny spadkowicz z IV ligi LKS Bystrzyca Górna.

 

Autor tekstu: Vosy°

Fot. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych facebook 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.