4LigaWschód. Derby dla Piasta, Foto-Higieny i Lechii

8. kolejka IV ligi wschodniej. To była kolejka meczów derbowych. W sobotę wygrali w nich Piast Żmigród i Foto-Higiena Gać, a w niedzielę Lechia Dzierżoniów? Przerwany mecz Moto-Jelcz – Górnik.

Mecz Moto-Jelcz Oława – Górnik Wałbrzych przerwany. Policja wkroczyła do akcji

Jeden gol zdecydował o wyniki derbów Doliny Baryczy, w których Piast Żmigród podejmował Barycz Sułów. W doliczonym czasie I połowy Marcin Gołębiowski wykorzystał rzut karny i zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Piast wrócił na fotel lidera, bowiem Słowianin Wolibórz stracił punkty w meczu z Polonią Trzebnica. Kibice oglądali bardzo ciekawy mecz, w którym najpierw prowadzili goście, a w II połowie dwa razy gospodarze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:3. Dwie bramki dla Słowianina zdobył Łukasz Szczepaniak, a jedną – bezpośrednio z rzutu wolnego – Mateusz Krzymiński. Dla gości trafiali Roman Khudik, Michał Tylki oraz Karol Osiecki.

Mecz derbowy odbył się również w Gaci, gdzie w derbach gminy Oława Foto-Higiena grała z Sokołem Marcinkowice. Gospodarze po dwóch golach Łukasza Orzechowskiego i jednym Vasyla Pasichnyka wygrali 3:1.

Niestety, mecz w samej Oławie nie trwał nawet pół godziny. Spotkanie Moto-Jelcza z Górnikiem Wałbrzych został przerwany z powodu zachowania kibiców. Gospodarze prowadzili w tym momencie 2:0.

Ciekawie było w Solnej, gdzie gościła IgnerHome Polonia-Stal Świdnica. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. Goście objęli prowadzenie w 71. min. po golu Wojciecha Sowy, a w 85. min. wyrównał Ihor Alantiev. Już w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola dla gości zdobył Sowa. Warto dodać, że w I połowie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Po trzech porażkach z rzędu przełamał się Piast Nowa Ruda, który w Stolcu – przy sztucznym świetle – wygrał ze Skałkami 3:1. Gole dla gości strzelali Italo Rocha, Oskar Giziński (karny) oraz Ernest Polak.

Goli nie oglądali kibice w Ząbkowicach Śląskich, gdzie Orzeł podzielił się punktami z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki.

Na zakończenie kolejki, w niedzielę, w kolejnych derbach Lechia Dzierżoniów zmierzyła się z Bielawianką Bielawa. Więcej o tym meczu tutaj