Oświadczenie Czarnych Rokitki po rasistowskim incydencie. “Przepraszamy”

Czarni Rokitki wydali oświadczenie odnoszące się do rasistowskiego incydentu podczas meczu z KS-em Legnickie Pole. W sobotę kilku “kibiców” obrażało zawodnika gości Martinsa Ekwueme.

 

Rasistowski skandal w okręgówce! Ukarany został zawodnik, który… był obrażany

Do zdarzenia doszło w sobotę, 22 października, podczas meczu legnickiej okręgówki Czarni Rokitki – KS Legnickie Pole. Zawodnik gości, doskonale znany Martins Ekwueme, był obrażany i nazywany „murzynem” przez niewielką grupkę miejscowych “kibiców”.

 

Do incydentu w poniedziałek odniósł się klub z Rokitek, który wydał oświadczenie w tej sprawie. Przeczytacie je poniżej. 

 

Oświadczenie klubu odnośnie sobotniej sytuacji

Zawodnicy, trenerzy, Zarząd a także kibice Klubu „Czarni” Rokitki stanowczo potępiają i wyrażają swój sprzeciw wobec nagannego, niedopuszczalnego i nieakceptowanego zachowania 2-3 kibiców podczas meczu ligi okręgowej z Klubem KS Legnickie Pole, w stosunku do zawodnika Martinsa Ekwueme. Natychmiast, w chwili zdarzenia Prezes Klubu „Czarni” Rokitki udał się na trybunę do kibiców, którzy obrazili zawodnika i stanowczo oraz skutecznie wyegzekwował zaprzestanie nagannych zachowań.

Dla zawodników Klubu z Rokitek gra przeciwko tak utytułowanemu zawodnikowi była przyjemnością i dużym wydarzeniem. Tym bardziej jest nam przykro, że nie mogliśmy cieszyć się tą przyjemnością w pełni.

Martins, wszyscy wyżej wymienieni bardzo Cię przepraszamy za zachowanie 2-3 nieodpowiedzialnych kibiców. Społeczność naszego Klubu to ci, którzy Cię szanują i doceniają. Wyrażamy nadzieję i pewność, że jeszcze zagrasz na boisku w Rokitkach, byłeś i jesteś u nas mile widziany.

Przeprosiny kierujemy również do kibiców Klubu z Legnickiego Pola. Jest nam przykro, że pomimo naszej wzajemnej sympatii, byliście świadkami tego nieprzyjemnego zdarzenia.

 

Sprawą zajmie się również Komisja Dyscyplinarna podokręgu Legnica DolZPN. 

 

 

3 thoughts on “Oświadczenie Czarnych Rokitki po rasistowskim incydencie. “Przepraszamy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *