Zagrali na lewo, a w przerwie uciekli? A-klasowy mecz pełen absurdów

Kalina Sobin wygrała w meczu legnickiej A klasy w Łagoszowie z Łagoszovią 6:1. Stało się to jednak w absurdalnych okolicznościach, a klubowi z Sobina grożą konsekwencje poważniejsze niż tylko walkower. Wszystko przez wystawienie zawodników (zawodnika?) „na lewo”.

Nie żyje były bramkarz Śląska Wrocław. Miał tylko 27 lat

Aktualizacja. Kalina ukarana za wystawienie zawodnika na lewo

Prawdopodobnie cała sytuacja nie wyszłaby na jaw, gdyby nie fakt, że Kalina wpisała do protokołu zawodnika, który kiedyś grał w Łagoszowie. Zawodnicy Łagoszovii szybko się zorientowali, że to nie jest ta sama osoba. Co więcej, zawodnik, który widniał w protokole zawsze był bramkarzem, teraz śmigał w polu aż miło. Wiek też się nie zgadzał.

Jeszcze w pierwszej połowie zgłosiliśmy sędziemu nasze wątpliwości. Wyraziliśmy chęć skorzystania z prawa do sprawdzenia/potwierdzenia tożsamości zawodników drużyny przeciwnej. W przerwie… dwóch graczy Kaliny – wspomniany podejrzany zawodnik wraz z jeszcze jednym – po prostu uciekło. Kabaret – czytamy na fanpage zespołu z Łagoszowa.

W komentarzach pod wspomnianym postem jeden z zawodników Kaliny próbował tłumaczyć, że to on wraz z kolegą w przewie zeszli. Nikt nie uciekał, a oni czekali na sprawdzenie na ławce rezerwowych, ale nikt nie chciał ich sprawdzać. Arbiter w protokole zapisał natomiast, że w przerwie doszło do zmiany dwóch zawodników „przez co nie okazali czekającym na nich sędziom dokumentów potwierdzających ich tożsamość. Konsekwencją tego był brak możliwości zidentyfikowania wyżej wymienionych zawodników”.

Jak udało nam się ustalić, zawodnikiem, który miał grać w feralnym meczu „na lewo” był niewiele ponad piętnastoletni zawodnik z Ukrainy, ponoć bardzo utalentowany. Wiele wskazuje na to – sądząc po wpisach w mediach społecznościowych – że wystąpił on w większej liczbie meczów ligowych, tydzień wcześniej nawet (prawdopodobnie) strzelił 2 bramki w spotkaniu z Orłem Czerna.

Absurdu całej sytuacji dodaje fakt, że wielce prawdopodobnie Kalina w meczu z Łagoszovią poradziłaby sobie bez kombinowania. Teraz trzeba czekać na werdykt Wydziału Gier i Komisji Dyscyplinarnej, ale wstyd pozostanie na długo.

One thought on “Zagrali na lewo, a w przerwie uciekli? A-klasowy mecz pełen absurdów

1. Patrząc na opis na face Łagoszovi zapewne takie wałki Kalina sypie od początku rozgrywek. Wszystkie mecze gdzie wpisany jest Robert Karp powinny być zweryfikowane jako walkower dla przeciwników Kaliny, no i kara finansowa minimum 1500 + kara indywidualna dla trenera i dla kierownika drużyny.