Legenda Zagłębia opuszcza Lubin. Po 10 latach

Po blisko 10 latach spędzonych w Lubinie, z Zagłębiem żegna się były zawodnik, a ostatnio dyrektor sportowy Lubomir Guldan. Dla Miedziowych zagrał 269 meczów.

 

Jest decyzja w sprawie przerwanego meczu Pucharu Polski Sandecja – Śląsk

Lubomir Guldan trafił do Zagłębia Lubin w lipcu 2013 roku po transferze z Ludogorca Razgrad. Przez 7,5 roku zagrał w Miedziowych barwach 269 meczów, w których strzelił 14 goli i zanotował 9 asyst.

 

Guldan przez wiele lat pełnił także funkcję kapitana zespołu, będąc jednym z liderów nie tylko na boisku, ale także w szatni, gdzie swoim doświadczeniem dzielił się z młodymi zawodnikami. Do największych sukcesów słowackiego defensora możemy zaliczyć m.in. awans do Ekstraklasy w sezonie 2014/2015, brązowy medal mistrzostw Polski wywalczony rok później, a także awans do finału Pucharu Polski.

 

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Guldan pozostał w Zagłębiu w charakterze dyrektora sportowego. Funkcję tę pełnił przez niemal dwa lata.

 

Lubo, dziękujemy za walkę na boisku, a także pracę na rzecz naszego klubu i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej! – czytamy na klubowej stronie Zagłębia.

 

Fot. Zagłębie Lubin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *