Connect with us

Region's Cup

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Published

on

Mateusz Poświstajło

Byli czołowymi zawodnikami reprezentacji Dolnego Śląska podczas turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy amatorów UEFA Region’s Cup w Rydze. Nasza reprezentacja wygrała i awansowała do finałów, ale Mateusz Poświstajło i Szymon Tragarz przypłacili to kontuzjami.

 

Ze Śląska Wrocław do IV ligi… w Hiszpanii

Mateusz Poświstajło to zawodnik Piasta Nowa Ruda, a Szymon Tragarz Słowianina Wolibórz, a więc dwóch klubów ze wschodniej grupy IV ligi. Podczas sierpniowego turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy amatorów UEFA Region’s Cup w Rydze obaj doznali groźnych kontuzji, które wyeliminowały ich z gry na wiele miesięcy.

 

Na szczęście – jak informują oba kluby – wyróżniający się zawodnicy IV ligi wracają do treningów. – Mateusz Poświstajło ma się dobrze i od początku okresu przygotowawczego trenuje z drużyną i jak najszybciej chce wrócić do swojej dobrej dyspozycji. Podopieczni Jacka Fojny trenują na obiektach Centrum Turystyczno Sportowe Sp. z o.o. i do dyspozycji mają siłownie, boisko, basen i halę sportową. Warunki do trenowania jak zawsze w „naszym domu” są na najwyższym poziomie i wierzymy, że pozwoli to nam na dobre przygotowanie się do bardzo ważnej rundy wiosennej – czytamy na klubowy profilu na facebooku.

 

Do treningów, na razie indywidualnych, powrócił również Szymon Tragarz. – Miło nam poinformować, że Szymon Tragarz wszedł w kolejną fazę rehabilitacji i rozpoczął treningi na boisku! Do powrotu do rywalizacji jeszcze daleka droga, ale cieszymy się, że „Tragi” zmierza w dobrym kierunku. Szymon przesyła pozdrowienia kibicom i nie może się doczekać powrotu do gry! – informuje z kolei Słowianin.

 

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Znamy wszystkich finalistów. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

Published

on

UEFA Region’s Cup

Znamy już wszystkich finalistów, którzy w przyszłym roku zagrają w finałach amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

W przyszłym roku odbędą się finały amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska, która wywalczyła awansu podczas turnieju eliminacyjnego na Łotwie, poznała wszystkich rywali, którzy powalczą o tytuł mistrzowski. Są wśród nich: Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Galicja (Hiszpania), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. na terenie jednego z finalistów. Gospodarza poznamy prawdopodobnie w styczniu.

 

Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie.

 

fot. UEFA

 

Continue Reading

Region's Cup

UEFA Region’s Cup. To oni wywalczyli awans do finałów mistrzostw Europy amatorów

Published

on

Reprezentacja Dolnego Śląska wygrała turniej eliminacyjny UEFA Region’s Cup na Łotwie i awansowała do finałów amatorskich mistrzostw Europy. Sukces wywalczyło 18 zawodników, zagrali wszyscy, którzy byli w kadrze. 

 

1:23 w meczu wrocławskiej okręgówki. „Szacunek za podjęcie rękawicy”

W miniony wtorek, 30 sierpnia, zakończyły się eliminacje w grupie II UEFA Region’s Cup 2022/23. Reprezentacja Dolnego Śląska z kompletem punktów wygrała turniej i awansowała do finałów mistrzostw Europy amatorów. Dodajmy, że zwyciężyła całkowicie zasłużenie. Jak się później okazało, kluczowe było pierwsze zwycięstwo z zespołem ze Słowacji, który jako jedyny mógł realnie zagrozić Dolnoślązakom. 

 

Na boiska w Rydze wybiegło 18 zawodników, a więc wszyscy powołani do kadry przez sztab trenerski z Grzegorzem Borowym na czele. Dwóch graczy – Łukasz Szukiełowicz i Paweł Niemienionek – zagrali wszystkie mecze od początku do końca. Pozostałymi graczami trener rotował, zwłaszcza że nie obyło się bez kontuzji, w tym jednej bardzo groźnej Mateusza Poświstajły.

 

Nasz zespół zdobył 11 goli, ale strzelanie rozłożyło się na kilku zawodników. Po dwa trafienia zaliczyli Tomasz Wojciechowski i Adam Bońkowski. Co ciekawe, dwa gole dla naszej reprezentacji były to samobójcze trafienia rywali, oba po strzałach Adama Bońkowskiego.

 

Oni wywalczyli awans

Oto zawodnicy, którzy zagrali w Rydze. Po nazwisku mamy liczbę meczów, liczbę minut oraz strzelone gole.

 • Łukasz Szukiełowicz – 3 – 270
 • Paweł Niemienionek – 3 – 270
 • Adam Bońkowski – 3 – 220 – 2
 • Sebastian Białasik – 3 – 212
 • Łukasz Orzechowski – 3 – 208
 • Kamil Sadowski – 3 – 206 – 1
 • Kornel Traczyk – 3 – 186
 • Adrian Puchała – 3 – 183
 • Szymon Brandl – 2 – 180
 • Jakub Bohdanowicz – 2 – 176 – 1
 • Piotr Kotyla – 3 – 167 – 1
 • Tomasz Wojciechowski – 3 – 160 – 2
 • Szymon Tragarz – 2 – 121 – 1
 • Paweł Słonecki – 2 – 102 – 1
 • Damian Kasprzak – 3 – 99
 • Bartłomiej Kot – 1 – 90
 • Dawid Wasilewski – 3 – 62
 • Mateusz Poświstajło – 1 – 58

 

Wyniki meczów turniej UEFA Region’s Cup na Łotwie

 • West Slovakia (Słowacja) – Dolnośląskie 2:4
 • Latvia Amateur (Łotwa) – ARF Ialoveni (Mołdawia) 0:0

 

 • Dolnośląskie – ARF Ialoveni 2:0
 • West Slovakia – Latvia Amateur 5:0

 

 • Dolnośląskie – Latvia Amateur 5:0
 • ARF Ialoveni  – West Slovakia 0:8

 

Ośmiu mistrzów grup eliminacyjnych awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2023 roku na boiskach jednego z finalistów.

 

fot. Mateusz Stóf

 

 

 

 

Continue Reading

Region's Cup

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Published

on

Zwycięstwem 5:0 z gospodarzami reprezentacja Dolnego Śląska zakończyła turniej eliminacyjny UEFA Region’s Cup na Łotwie. Dolnoślązacy już wcześniej zapewnili sobie awans do finałów amatorskich mistrzostw Europy.

 

1:23 w meczu wrocławskiej okręgówki. „Szacunek za podjęcie rękawicy”

Dolnoślązacy od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na bosku, choć tempa jakoś szczególnie nie forsowali. Pewnie dlatego pierwszego gola strzelili dopiero w 53. min. kiedy po strzale Adama Bońkowskiego piłkę do własnej siatki – lobując bramkarza – skierował Remirs Moseičenko.

 

Nawet bez większego wysiłku Dolnoślązacy rozstrzelali się w samej końcówce. Najpierw Bońkowski w końcu osobiście wpisał się na listę strzelców, a potem dwa raz trafił Tomasz Wojciechowski, a raz Kamil Sadowski.

 

Co ciekawe, w drugim meczu Słowacy pokonali Mołdawian 8:0. Dodajmy, że z Łotyszami wygrali 5:0, tym bardziej trzeba docenić zwycięstwo naszej reprezentacji z naszymi południowymi sąsiadami w pierwszej serii gier. To właśnie ono w głównej mierze dało nam awans do finałów mistrzostw Europy.

 

Skład Dolnego Śląska: Kot – Słonecki, Niemienionek, Szukiełowicz, Kasprzak – Puchała, Wasilewski (46, Białasik) – Kotyla (57, Orzechowski), Traczyk (64, Sadowski), Bońkowski – Wojciechowski.

 

Wyniki meczów turniej UEFA Region’s Cup na Łotwie

 • West Slovakia (Słowacja) – Dolnośląskie 2:4
 • Latvia Amateur (Łotwa) – ARF Ialoveni (Mołdawia) 0:0

 

 • Dolnośląskie – ARF Ialoveni 2:0
 • West Slovakia – Latvia Amateur 5:0

 

 • Dolnośląskie – Latvia Amateur 5:0
 • ARF Ialoveni  – West Slovakia 0:8

Ośmiu mistrzów grup eliminacyjnych awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2023 roku w regionie jednego z finalistów.

 

 

 

Continue Reading

Region's Cup

Mamy to! Dolny Śląsk awansował do finałów mistrzostw Europy amatorów

Published

on

Mamy to! Już po dwóch seriach gier reprezentacja Dolnego Śląska zapewniła sobie zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym UEFA Region’s Cup. 

 

UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk nie zwalnia tempa. Druga wygrana na Łotwie

Dolny Śląsk w sobotę wygrał z mołdawską drużyną ARF Ialoveni 2:0 (relacja w linku powyżej). O godz. 15 rozpoczął się drugi mecz w grupie, w który gospodarze zmierzyli się ze Słowacją Zachodnią. Remis lub wygrana naszych południowych sąsiadów oznaczał wygranie turnieju przez nasz zespół już teraz.

 

Chyba niewielu jednak spodziewało się, że Słowacy rozbiją gospodarzy 5:0. To oznacza, że Dolny Śląsk awansował już finały mistrzostw Europy amatorów, które odbędą się w przyszłym roku. Nasza reprezentacja będzie broniła tytułu mistrzowskiego z dobytego w 2019 roku w Monachium (w 2021 roku EURO nie odbyło się z powodu pandemii Covid-19).

 

We wtorek Dolny Śląska na zakończenie turnieju eliminacyjnego zmierzą się z gospodarzami i będą zdecydowanym faworytem tego spotkania.

 

Mecz UEFA Region’s Cup

 • West Slovakia (Słowacja) – Dolnośląskie 2:4
 • Latvia Amateur (Łotwa) – ARF Ialoveni (Mołdawia) 0:0

 

 • Dolnośląskie – ARF Ialoveni 2:0
 • West Slovakia – Latvia Amateur 5:0

 

 • 30 sierpnia: Dolnośląskie – Latvia Amateur (godz. 12)
 • ARF Ialoveni  – West Slovakia

Ośmiu mistrzów grup eliminacyjnych awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2023 roku w regionie jednego z finalistów.

 

Fot. Mateusz Stóf 

 

Continue Reading

Region's Cup

UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk nie zwalnia tempa. Druga wygrana na Łotwie

Published

on

Drugie zwycięstwo reprezentacji Dolnego Śląska na turnieju eliminacyjnym UEFA Region’s Cup. Dolnoślązacy pokonali mołdawską reprezentację ARF Ialoveni 2:0. Gole strzelili Piotr Kotyla oraz super rezerwowy Paweł Słonecki. 

 

UEFA Region’s Cup. “Pakuj się” w pole karne, czyli świetna akcja Tragarza i gol Kotyli

Nasza jedenastka, która wyszła na mecz Dolnośląskie – ARF Ialoveni, nieco różniła się zespołu, który zaczynał pierwszy mecz na turnieju. Zabrakło oczywiście kontuzjowanego Mateusza Poświstajły, ale Grzegorz Borowy dokonał jeszcze kilku zmian w składzie. Jedno się nie zmieniła. Nasza reprezentacja niemal od początku meczu osiągnęła sporą przewagę, momentami zamykając rywali na ich połowie, a nawet polu karnym. Dość powiedzieć, że mieliśmy w I połowie aż 10 rzutów rożnych.

 

W I połowie jednak stały fragment gry powodzenia nie przyniósł. W końcu udało się jednak przełamać defensywę Mołdawian po świetnej zespołowej akcji, rajdzie Szymona Tragarza i bramce Piotra Kotyli. Niestety, Tragarz pod koniec I połowy zszedł z boiska z kontuzją.

 

Z czasem w II połowie mecz się wyrównywał. Dolnoślązacy kontrolowali przebieg meczu, ale rywale – którzy nie mogli przegrać – starali się mocniej zaatakować. Inna sprawa, że niewiele byli wstanie wskórać pod bramką Szymona Brandla.

 

Nasze drużyna stworzyła sobie kilka sytuacji podbramkowych, z których udało się wykorzystać jedną. Po dalekim wrzucie z auto w pole karne, najprzytomniej zachował się Paweł Słonecki, który dostawił nogę i skierował piłkę do siatki Mołdawian. Co ciekawe, pojawił się on na murawie 2 minuty wcześniej. Po chwili zawodnik Bielawianki utonął w obcięciach… swoich dzieci, które dopingowały tatę z trybun Sporta Parks w Rydze.

 

Dolny Śląsk wygrał w pełni zasłużenie 2:0 i czeka na wynik meczu gospodarzy ze Słowakami. Remis lub wygrana zespołu Słowacji Zachodniej oznacza wygranie turnieju przez nasz zespół już teraz, jeśli wygra Latvia Amateur, we wtorek mecz z gospodarzami zdecyduje o 1. miejscu i awansie do finałów mistrzostw Europy amatorów.

 

Skład Dolnego Śląska: Brandl – Orzechowski (85, Kasprzak), Szukiełowicz, Niemienionek, Sadowski – Białasik (78, Wasilewski), Bohdanowicz – Tragarz (46, Bońkowski), Traczyk, Kotyla (78, Słonecki) – Wojciechowski (55, Puchała).

Mecz UEFA Region’s Cup

 • West Slovakia (Słowacja) – Dolnośląskie 2:4
 • Latvia Amateur (Łotwa) – ARF Ialoveni (Mołdawia) 0:0

 

 • Dolnośląskie – ARF Ialoveni 2:0
 • West Slovakia – Latvia Amateur

 

 • 30 sierpnia: Dolnośląskie – Latvia Amateur (godz. 12)
 • ARF Ialoveni  – West Slovakia

Ośmiu mistrzów grup eliminacyjnych awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2023 roku w regionie jednego z finalistów.

 

Fot. Mateusz Stóf (zdjęcie ilustracyjne z treningu)

 

Continue Reading

To się czyta