Connect with us

Wałbrzych

Sparingi zima 2024. Dziewięć sprawdzianów LKS-u w okresie przygotowawczym

Published

on

LKS Roztocznik, drużyna z grupy II wałbrzyskiej A klasy, w okresie przygotowawczym rozegra dziewięć meczów kontrolnych.

 

Sparingi zima 2024

Piłkarze LKS Roztocznik przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną od indywidualnych treningów biegowych, zgodnie z rozpiskami otrzymanymi od trenera. Na wspólnym treningu na boisku spotkają się 1 lutego.

W okresie przygotowawczym LKS Roztocznik rozegra osiem meczów kontrolnych:

 • 03.02. Silesia Żarów – godz. 18:00 (Żarów)
 • 11.02. Zagłębie Wałbrzych – godz. 11:00 (Świebodzice)
 • 18.02. Polonia-Stal Świdnica LDJ – godz. 10:00 (Świdnica)
 • 25.02. Piast Nowa Ruda LDJ – godz. 13:00 (Nowa Ruda)
 • 29.02. Górnik Wałbrzych – godz. 19:00 (Wałbrzych)
 • 03.03. Bielawianka Bielawa LDJ – godz. 14:00 (Bielawa)
 • 06.03. Victoria Świebodzice – godz. 19:00 (Roztocznik)
 • 10.03. KP Kąty Wrocławskie – godz. 11:00 (Kąty Wrocławskie)
 • 17.03. Szczyt Boguszów Gorce – godz. 11:00 (Roztocznik)

IV liga

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Published

on

18. kolejka IV ligi. Drużyny IV ligi rozpoczęły rundę wiosenną. Pierwsze marcowa kolejka nie obfitowała w niespodzianki, a w większości meczów wygrywali faworyci. Co nie oznacza, że zabrakło emocji.

 

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Drużyny IV ligi rozpoczęły rundę wiosenną. Pierwsze marcowa kolejka nie obfitowała w niespodzianki, a w większości meczów wygrywali faworyci. Co nie oznacza, że zabrakło emocji.

Kalendarz pierwszej wiosennej kolejki tak się ułożył, że dwie drużyny z czołówki grały z zespołami z końcowych rejonów tabeli. Faworyci nie zawiedli i pewnie zdobyli komplet punktów. Lider z Woliborza, na boisku w Ząbkowicach Śl. pokonał BKS Bolesławiec 5:1. Hat-trickiem popisał się nowy nabytek Słowianina Damian Celuch, a po jednym golu dołożyli Dorian Krakowski i Arkadiusz Majewski. Trafienie dla gości, z rzutu karnego, zanotował Jacek Bochnia.

 

Tymczasem w Oławie Moto-Jelcz podejmował Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Gospodarze już w pierwszej połowie zaaplikowali gościom trzy gole, które ostatecznie przesądziły o wyniku. Na listę strzelców wpisali się Janusz Gancarczyk, Karol Danielik i Łukasz Skolimowski.

Hit pierwszej wiosennej kolejki miał miejsce w… Wałbrzychu, gdzie zmierzyły się zespoły rezerw Miedzi Legnica i Piasta Żmigród. Legniczanie nadspodziewanie łatwo pokonali rywala z czołówki 4:0. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Błażeja Żarkowskiego, a w II połowie hat-trickiem popisał się Szymon Skrzypczak.

 

Za prowadzącą piątką wielki ścisk w tabeli. Między szóstym Piastem Nowa Ruda o 13. Zenitem Międzybórz są tylko 3 punkty różnicy. Wspomniany Piast, po wielkiej rewolucji kadrowej zimą, przegrał w Dzierżoniowie z Lechią 0:3. Gole dla gospodarzy zdobywali Marcin Orłowski, Kamil Ziółkowski i Michał Ciarkowski.

Dobre serie z jesieni kontynuują zespoły ze Świdnicy, Środa Śląskiej i Złotoryi. Polonia-Stal pokonała u siebie Iskrę Księginice 2:0 po golach Wojciecha Sowy i Michała Łaskiego. Jeszcze okazalej wygrała Polonia Środa Śląska, która zwyciężyła z KS-em Łomnica 4:0. Trzy gole dla gospodarzy strzelił Tomasz Wroński, a jednego zdobył Kacper Rybka.

 

Tymczasem Górnik, wygrywając w Węglińcu z Łużycami Lubań 2:1, odniósł piątą wygraną z rzędu i 11 mecz bez porażki. Goście prowadzili po golach Tymoteusza Wąsiewskiego i Jakuba Tycla, na które odpowiedział Kamil Kurianowicz, ale do wyrównania nie udało się doprowadzić.

Prochowiczanka prowadziła z Zenitem Międzybórz po golu Adriana Wójcika, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Filip Szczypkowski. Po zmianie stron dominowali już przyjezdni, którzy ostatecznie wygrali 4:1. Gole strzelali: ponownie Szczypkowski, a także Grzegorz Kuświk i Bartłomiej Kawka.

 

W niedzielę Chrobry II Głogów wygrał z Baryczą Sułów 3:2. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj: Kłopoty Baryczy. Przełamania nie było, a lider ucieka. Chrobry II pnie się w tabeli

 

Fot. Mateusz Stóf/Miedź Legnica

 

Wyniki 18. kolejki IV ligi

 • Lechia Dzierżoniów – Piast Nowa Ruda
 • Prochowiczanka Prochowice – Zenit Międzybórz 1:4
 • Moto Jelcz Oława – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:0
 • Polonia-Stal Świdnica – Iskra Księginice
 • Polonia Środa Śląska – KS Łomnica 4:0
 • Słowianin Wolibórz – BKS Bolesławiec 5:1
 • Miedź II Legnica – Piast Żmigród 4:0
 • Łużyce Lubań – Górnik Złotoryja 1:2
 • Chrobry II Głogów – Barycz Sułów 3:2

 

Continue Reading

IV liga

Rewolucja w Świdnicy. Kilkunastu nowych zawodników w kadrze “jedynki”

Published

on

Spore zmiany w kadrze IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. Kilku zawodników pożegnało się z drużyną, pojawiło się kilkunastu nowych. Choć nie wszyscy są efektem transferów.

 

Hit na koniec okienka. Pięć transferów IV-ligowej Iskry

O dwóch pierwszych ruchach kadrowych informowaliśmy TUTAJ, był to jednak dopiero początek wielu zmian w Świdnicy. Nie wszystkie jednak są efektem transferów, bowiem wielu młodych graczy zostało włączonych do kadry I zespołu prowadzonego przez Grzegorza Borowego z ekipy juniorów Patryka Paszkowskiego.

Wiktor Chamerski do Świdnicy trafił za zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Zamku Kamieniec Ząbkowicki. – To 26-letni pomocnik, który potrafi wpisać się na listę strzelców, o czym przekonał choćby w poprzednim sezonie, kierując futbolówkę do świdnickiej sieci – informuje Polonia-Stal.

Do końca czerwca br. wypożyczony został również Szymon Lisiecki. 20-letni pomocnik jest zawodnikiem Śląska Wrocław.

 

Z Bielawianki Bielawa na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się 22-letni ofensywny pomocnik lub napastnik Mateusz Mojka. – Zawodnik wiele lat w piłce młodzieżowej spędził w akademii Śląska Wrocław, później strzelał dla IV-ligowego wówczas Piast Żerniki Wrocław, następnie wspomnianej Bielawianki – informuje Polonia-Stal.

21-letni obrońca Dominik Misztal do Świdnicy trafił się na zasadzie transferu definitywnego z RKS-u Radomsko, wicelidera IV ligi łódzkiej. Wcześniej był zawodnikiem FC Wrocław Academy.

W ekipie ze Świdnicy zobaczymy wiosną również dwóch zawodników z Gruzji. Pierwszym jest Nika Bidzinashvili, a drugim 19-letni skrzydłowy Sandro Oboladze. Jego ostatnim klubem był zespół z gruzińskiej ekstraklasy – Football Club Gagra.

 

Na zasadzie transferu definitywnego z Chrobry Głogów do Świdnicy trafił, a właściwie wrócił, Patryk Paliński. 18-letni obrońca przez wiele sezonów bronił młodzieżowych drużyn Polonii-Stali. – Później był czas na występy w Chrobrym, a teraz wraca do Świdnicy, gdzie pomoże nam zarówno w zespole seniorskim, jak i w drużynie juniorów starszych trenera Patryka Paszkowskiego – informuje klubowa strona świdniczan.

Kolejnym młodym zawodnikiem, który będzie do dyspozycji trenera Grzegorza Borowego w IV lidze jest 17-letni Artur Dawid. Do Świdnicy przeniósł się już latem na roczne wypożyczenie z klubu Venus Nowice i po dobrych występach w zespole juniorów starszych, może zadebiutować w pierwszej drużynie.

 

18-letni środkowy pomocnik Eryk Korab, dzięki dobrej grze jesienią w drużynie juniorów starszych, wykorzystał swoją szansę zimą podczas treningów z pierwszą drużyną i znalazł się w kadrze seniorów.

17-letni pomocnik Łukasz Malawski już latem na zasadzie transferu definitywnego trafił do Świdnicy z Dzierżoniowa, ale kontuzje przeszkodziły mu w grze. Teraz jest już wszystko w porządku ze zdrowiem i formą, więc perspektywiczny zawodnik będzie do dyspozycji również trenera pierwszego zespołu.

 

Z kolei 18-letni bramkarz Piotr Widła jesienią już zagrał w kilku meczach w IV lidze, ale stało się to w dużej mierze z powodu splotu różnych nieoczekiwanych okoliczności – dwie czerwone kartki dla obu bramkarzy w jednym spotkaniu czy kontuzje. Spisał się w nich jednak bardzo dobrze, a teraz oficjalnie został włączony do kadry pierwszego zespołu.

 

Fot. Polonia-Stal Świdnica

 

Continue Reading

IV liga

Dwóch gruzińskich pomocników w IV-ligowej Lechii

Published

on

Lechia Dzierżoniów

Dwóch pomocników z Gruzji – Gigi Baidarashvili i Revaz Khinchiashvili – pierwszymi transferami IV-ligowej Lechii Dzierżoniów.

 

Transferowa bomba w III lidze! Jeszcze niedawno strzelił gola polskiej reprezentacji

Pierwszym nowym graczem, który dołączył do IV-ligowej Lechii Dzierzoniów jest Gruzin Revaz Khinchiashvili. 23-letni zawodnik występuje na pozycji defensywnego pomocnika. – Nasz nowy nabytek wcześniej reprezentował grający na zapleczu gruzińskiej ekstraklasy, FC Locomotive Tbilisi. Występował również w drugiej drużynie Dinamo Tbilisi. Revaz bardzo dobrze prezentował się podczas okresu przygotowawczego co poskutkowało dołączeniem do naszej drużyny – informuje Lechia w mediach społecznościowych.

 

Później dołączył do niego jego rodak Gigi Baidarashvili. 23-latek występuje na pozycji bocznego pomocnika lub wahadłowego. Gruzin wcześniej reprezentował między innymi takie kluby jak FC Wit Georgia, Tskhumi Sokhumi i FC Algeti, a także polski, IV-ligowy Żbik Nasielsk.

Gigi bardzo dobrze prezentował się w trakcie okresu przygotowawczego i wraz ze swoim gruzińskim przyjacielem „Rezim” będzie bronił żołto-czerwono-niebeskich barw! – dodaje kub z Dzierżoniowa.

Continue Reading

IV liga

Bramkarz, pomocnik i napastnik. Trzy pierwsze transfery IV-ligowego Piasta

Published

on

W przerwie zimowej doszło do sporej rewolucji w kadrze Piast Nowa Ruda. Zespół opuściło wielu podstawowych zawodników, ale znamy także trzech pierwszy graczy, którzy do czwartoligowca dołączyli.

 

Jeden z faworytów IV ligi wypisuje się z walki o awans

Z Piastem Nowa Ruda w przerwie zimowej pożegnało się wielu podstawowych dotąd graczy. Klub opuścił również trener Jacek Fojna, który przeniósł się do WKS-u Wierzbice. Jego następcą został Karol Ulatowski, który w trudnych warunkach musi kompletować kadrę zespołu.

Znamy na razie trzech pierwszych zawodników, którzy zagrają w Nowej Rundzie w rundzie wiosennej. Napastnik Dominik Krukowski ma 21 lat, ale już spore doświadczenie w barwach Ślęzy Wrocław (49 występów w III lidze). Obecnie jest on graczem III-ligowego klubu z Czech – FK Banik Most-Sous. – Przychodzi do nas na zasadzie wypożyczenia czasowego do 30 czerwca – informuje Piast.

 

Kacper Sobczyk ma 20 lat. Trafił do Piasta z Akademii Miedzi Legnica. – Kacper to typowy środkowy pomocnik czujący się dobrze na pozycji defensywnego pomocnika, ale nie jest mu obca gra ofensywna, o czym świadczy występ w drużynie Miedzi U-18, gdzie zdobył najwięcej bramek w drużynie – informują noworudzianie.

 

Trzecim transferem Piasta jest Kiryl Kotau. – Nasz nowy nabytek występuje na pozycji bramkarza i to właśnie on powalczy z naszymi młodymi zawodnikami Dominikiem Pierogiem i Wiktorem Kudłacikiem o wyjściowy skład – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

24-letni golkiper trafił do Nowej Rudy z WKS-u Wierzbice.

Continue Reading

IV liga

Gruziński skrzydłowy i młody napastnik. Dwóch nowych zawodników w kadrze IV-ligowca

Published

on

Nika Bidzinashvili

Nowymi graczami w kadrze IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica zostali 21-letni skrzydłowy z Gruzji Nika Bidzinashvili oraz 18-letni napastnik Hubert Lipiński.

 

III-ligowe Karkonosze wzmacniają środek obrony

Transfer oraz awans z zespołu juniorów – to pierwsze ruchy kadrowe IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. – Z radością przekazujemy, że zakończone zostały wszelkie formalności związane ze sprowadzeniem międzynarodowego certyfikatu gracza spoza Unii Europejskiej. Nowym zawodnikiem naszej drużyny seniorów zostaje 21-letni skrzydłowy Nika Bidzinashvili z Gruzji. Ostatnim klubem naszego nowego zawodnika był klub z tamtejszej ekstraklasy – Football Club Gagra – poinformował klub ze Świdnicy.

Do kadry pierwszego zespołu Grzegorza Borowego włączony został również młody wychowanek, 18-letni napastnik Hubert Lipiński.

To nasz wychowanek, który swoją dobrą, jesienną grą w drużynie juniorów starszych trenera Patryka Paszkowskiego i świetną postawą w okresie przygotowawczym okraszoną kilkoma trafieniami w sparingach przekonuje do siebie coraz mocniej sztab ekipy seniorskiej – dodał klub w social mediach.

Continue Reading

IV liga

Dwa gole debiutanta i okazała wygrana. Słowianin umocnił się w fotelu lidera

Published

on

KS Łomnica - Słowianin Wolibórz

Gdy spotykają się lider i ostatnia w tabeli drużyna, faworyt może być jednej. Niespodzianki rzeczywiście w zaległym meczu IV ligi nie było, bo Słowianin Wolibórz pokonał KS Łomnica, ale gospodarze długo starali się nawiązywać walkę z wyżej notowanym rywalem.

 

Barycz i rezerwy Śląska w finale okręgowego Pucharu Polski

Zaległy mecz IV ligi pomiędzy KS Łomnica i Słowianinem Wolibórz odbył się późnym, sobotnim wieczorem (24 lutego) na boisku w Strzegomiu. Goście objęli prowadzenie w 33. min. po bramce Oskara Trzepacza. Gospodarze najlepszą sytuację mieli w 42. min., gdy mogli doprowadzić do wyrównania, ale piłka po strzale Hubert Gorczycy trafiła w poprzeczkę.

Skromne, jednobramkowe prowadzenie lidera utrzymało się aż do 70. min., kiedy ponownie na listę strzelców wpisał się Trzepacz. To otworzyło w końcówce worek z bramkami dla woliborzan.

 

W 74. min. gola w debiucie (po transferze z Baryczy Sułów) zdobył Damian Celuch, który również w samej końcówce ustalił wynik spotkania na 5:0 dla Słowianina. W międzyczasie czwartą bramkę dla podopiecznych ekipy prowadzonej przez Daniela Siemińskiego zdobył Szymon Tragarz, który wrócił do zespołu z wypożyczenia z Nowej Rudy.

 

Słowianin wygrał więc pewnie z KS-em i umocnił się w fotelu lidera IV ligi, mając po 17 kolejkach sześć punktów przewagi nad Miedzią II Legnica i Moto-Jelczem Oława. Czarta Barycz Sułów traci 8 punktów, a kolejny Piast Żmigród aż 11, ale ma jeden mecz zaległy.

Continue Reading

To się czyta