Connect with us

A klasa

Nowy trener podwrocławskiej drużyny z A klasy

Published

on

Bartosz Mikuś został nowym trenerem Sokoła Smolec, zespołu z wrocławskiej A klasy.

 

Rozegrał sezon życia i trafi do Miedzi. Ofensywny pomocnik w Legnicy

Bartosz Mikuś z Sokołem związany jest od ponad 10 lat. Posiada licencję UEFA A. – Przez lata zdobył spore doświadczenie w każdej kategorii wiekowej. Kolejne pokolenia uczył samodzielności na boisku i poza nim. Teraz Bartosz podjął się misji zbudowania silnego zespołu seniorskiego, opartego na naszych wychowankach – informuje klub na swoim profilu na Facebooku.

 

Mikuś zastąpił na ławce trenerskiej Tomasza Kosztowniaka. – Przy okazji bardzo dziękujemy poprzedniemu trenerowi zespołu, Tomaszowi Kosztowniakowi za poświęcenie, pasję oraz pełne zaangażowanie podczas pracy w Sokole – dodał klub.

Obecnie Sokół zajmuje 12. miejsce w tabeli grupy I wrocławskiej A klasy i wciąż nie może być pewny utrzymania.

 

A klasa

Powrót wychowanków. Dwa duże wzmocnienia czołowego zespołu z A klasy

Published

on

fot. Orzeł Prusice

Orzeł Prusice wciąż walczy o awans do wrocławskiej okręgówki, ale bez względu na ostateczny wynik klub zaprezentował dwa pierwsze wzmocnienia. To dwaj wychowankowie Dawid Molski i Paweł Gryz.

 

Roszady w A klasie. Po prezesach z klubami żegna się dwóch trenerów

Orzeł Prusice jest wiceliderem grupy II wrocławskiej A klasy, ale ma tyle samo punktów co prowadzący Dolpasz Skokowa. W walce o awans liczą się jeszcze dwa kolejne zespoły. Tymczasem – bez względu na końcowe rozstrzygnięcia – Orzeł wzmacnia kadrę już na nowy sezon.

 

Do zespołu dołączą dwaj doświadczeni wychowankowie, którzy ostatnie lata spędzili w drużynie Bresny Brzeźno. 29-letni Dawid Molski jako junior przeszedł do Polaru Wrocław, a następnie Śląska Wrocław. Później przez lata był wiodącą postacią Ślęzy Wrocław. Przez blisko 6 lat zagrał 149 meczów w III lidze, w których strzelił 21 goli.

Ostatnio był wiodącym zawodnikiem Bresna Brzeźno, dla której w dwóch sezonach ligi okręgowej zdobył 43 bramki.

 

Blisko 30 goli w tym czasie strzelił dla zespołu z Brzeźna strzelił Paweł Gryz, drugi wychowanek Orła wracający do klubu, w który swoje pierwsze korki stawiał w 2004 roku. Po jednym sezonie w juniorach Polaru Wrocław, wrócił do Prusic, w barwach którego awansował z A klasy do IV ligi.

 

fot. Orzeł Prusice

 

Continue Reading

A klasa

Roszady w A klasie. Po prezesach z klubami żegna się dwóch trenerów

Published

on

A klasa

Lesław Karbownik po sezonie pożegna się z KS-em Łozina, a Michał Jankowiak rozstanie się ze Spartą Skarszyn. Co ciekawe, w obu klubach doszło ostatnio do zmian na stanowiskach prezesów.

 

UEFA Region’s Cup. Kadra Dolnego Śląska na finały mistrzostw Polski

Lesław Karbownik został trenerem KS-u Łozina w grudniu 2022 roku. Teraz jego przygoda w podwrocławskim klubie z A klasy dobiega końca. – Ostatni mecz sezonu 2023/2024 będzie również ostatnim meczem Lesława Karbownika na stanowisku trenera KS Łozina. Trenerowi Leszkowi dziękujemy za pracę jaką wykonał w naszym klubie, za profesjonalne podejście i wybitne zaangażowanie w pełnienie swoich funkcji, co zyskało potwierdzenie w ligowej tabeli – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

Na podsumowanie i podziękowania z mojej strony przyjdzie czas po zakończeniu sezonu. Mamy jeszcze dwa bardzo ważne dla nas mecze i cele wyznaczone na ten sezon – przyznał sam trener.

Nie jest jednak tajemnicą, że roszada na trenerskiej ławce, przynajmniej częściowo, związana jest ze zmianą na stanowisku prezesa klubu. Z końcem sezonu rezygnuje bowiem dotychczasowy sternik KS-u Sylwester Miziniak.

 

Co ciekawe, do podobnej sytuacji doszło w również A-klasowej Sparcie Skarszyn. Tutaj, po 20 latach, rezygnuje z funkcji prezes Kamil Ankier. Wraz z nim na odejście po zakończeniu sezonu zdecydował się trener Michał Jankowiak. – Dziękuję za możliwość współpracy i obdarzenie mnie zaufaniem. Cel, jakim było utrzymanie w lidze, został spełniony. Czas na nowe wyzwania – poinformował szkoleniowiec.

 

Continue Reading

A klasa

Powrót po 10 latach. Nowy trener obejmie Jaworzankę

Published

on

Kamil Orda zostanie nowym trenerem Jaworzanki Jawor, zespołu z legnickiej A klasy. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Szeligę.

 

Cud to za mało. Po porażce w Świdnicy Zenit praktycznie już w barażach

Nowy trener swoją funkcję obejmie wraz z początkiem sezonu 2024/2025. Kamil Orda to postać doskonale znana w jaworskim futbolu, wszak w latach 2006 – 2014 był zawodnikiem klubu.

Nowy szkoleniowiec Jaworzanki jest posiadaczem licencji UEFA A. Przez całą swoją dotychczasową karierę trenerską był związany z macierzystym Granitem Roztoka. Prowadził tę drużynę niemal 10 lat, notując awanse z A klasy do okręgówki, a w 2021 roku do IV ligi dolnośląskiej.

 

Nowy szkoleniowiec po sezonie zmieni Dariusza Szeligę, który pierwszą drużyną Jaworzanki prowadził od listopada 2019 roku. Ponadto w latach 2015 – 2023 sprawował opiekę nad rezerwami. – Trenerowi Dariuszowi Szelidze dziękujemy za wiele lat wytrwałej pracy, doceniając jednocześnie poświęcenie, zaangażowanie w sprawy klubu – nie tylko te stricte piłkarskie, ale też organizacyjne. Walnie przyczynił się do rozwoju Kuźni, a potem Jaworzanki, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Takie momenty to zawsze trudne chwile. Życzymy Dariuszowi Szelidze powodzenia w dalszej pracy trenerskiej i działalności w piłce nożnej – czytamy na klubowej stronie.

 

Fot. Jaworzanka Jawor

 

Continue Reading

IV liga

Mecz za „6 punktów” w IV lidze odwołany. Ulewy utrudniły granie

Published

on

Burze i ulewne deszcze mocno utrudniły rozgrywanie meczów w niższych ligach zaplanowanych na sobotę, 1 czerwca. Nie odbył się m.in. bardzo ważny mecz w IV lidze pomiędzy Zenitem Międzybórz i Polonią Środa Śląska.

 

Zmiana trenera na finiszu wrocławskiej okręgówki

Zenit Międzybórz i Polonia Środa Śląska walczą o to, żeby uniknąć baraży o utrzymanie się w IV lidze. Bezpośredni mecz między tymi drużynami zapowiadał się na spotkanie z kategorii za „6 punktów”. W sobotę, 1 czerwca, emocji w Międzyborzu jednak zabrakło, bowiem spotkanie nie odbyło się. Ulewne deszcze, które przez niemal całą sobotę przechodziły przez Dolny Śląsk, kompletnie zalało boisko czwartoligowca. Sędzia nie miał wyjścia i odwołał spotkanie.

 

Duże kłopoty były również w Sułowie, gdzie spotkanie rozpoczęło się z 45-minutowym opóźnieniem. Gospodarzom udało się ostatecznie doprowadzić murawę do stanu, w którym rozegranie spotkania było bezpieczne dla zawodników.

Grać nie dało się również w Jordanowie Śląskim, gdzie w meczu A klasy, miejscowy Nefryt miał podejmować KS Żórawina. Boisko nie nadawało się jednak do gry i spotkanie odbędzie się w innym terminie.

 

Fot. Zenit Międzybórz

Continue Reading

Okręgówka

Będą baraże o awans do klasy okręgowej! Duża zmiana od nowego sezonu

Published

on

Duża zmiana w przyszłym sezonie w regulaminie rozgrywek. Od nowego sezonu wprowadzone zostaną baraże o awans z klasy A do klasy okręgowej.

 

Rewolucyjna zmiana w B klasie na Dolnym Śląsku!

We wtorek, 28 maja, Dolnośląski Związek Piłki Nożnej zaprezentował szereg zmian, które będą obowiązywały od nowego sezonu w niższych ligach w naszym regionie. Jedna z nich dotyczy wprowadzenie kolejnych baraży na koniec rozgrywek.

Przypomnijmy, że w bieżącym sezonie baraże rozstrzygną o tym, kto utrzyma się w IV lidze (z miejsc 12. – 15.), a kto do niej awansuje z wicemistrzów klas okręgowych. W nowym sezonie baraże będą również decydowały o spadkach i awansach na linii klasa okręgowa – A klasa.

 

Wprowadzamy więcej opcji awansu do wyższej klasy rozgrywkowej poprzez baraże, bo te mecze przyciągają na stadiony setki fanów, niezależnie od poziomu, na którym są rozgrywane – tłumaczy Łukasz Czajkowski, wiceprezes DolZPN ds. rozgrywek.

Analogicznie do wprowadzonych od obecnego sezonu baraży pomiędzy zespołami z IV ligi i okręgówki, w przyszłym podobna szansa na awans do klasy okręgowej stanie przed zespołami A-lasowymi.

Continue Reading

A klasa

A-klasowy Bór zgłosił się do rozgrywek europejskich

Published

on

Czy Bór Oborniki Śląskie, zespół z wrocławskiej A klasy, zagra w europejskich rozgrywkach? Klub zgłosił się do międzynarodowego turnieju Fenix Trophy, a teraz czeka na decyzję.

 

Barycz Sułów zdobyła Dolnośląski Puchar Polski! Historyczny sukces

Bór Oborniki Śląskie, drużyna występująca na co dzień w grupie II wrocławskiej A klasie, złożył wniosek o przystąpienie do rozgrywek Fenix Trophy w sezonie 2024/2025. – Podczas meczu z Baryczą Milicz mieliśmy zaszczyt gościć wyjątkowego gościa Leonardo Aleottiego, dyrektora Fenix Trophy, międzynarodowego turnieju dla amatorskich drużyn seniorskich – poinformował klub z Obornik Śląskich.

Włoski gość odwiedził miejscowy stadion, aby ocenić jego potencjał na przyjęcie drużyn z całej Europy. – Sprawdził również warunki noclegowe w mieście, dostępność restauracji i łatwość komunikacji z Wrocławiem – informuje Bór.

 

Teraz klub z Obornik Śląskich musi poczekać na decyzję organizatorów. – Będzie to dla nas ogromne wyróżnienie i szansa na zaprezentowanie się na arenie międzynarodowej. To bez wątpienia byłoby wydarzenie bez precedensu w historii naszego klubu i miasta – dodaje Bór na Facebooku.

Fenix Trophy to międzynarodowy turniej drużyn amatorskich, w której występuje 12 zespołów (4 grupy po 3 zespoły – każdy gra z każdym mecz i rewanż). Zwycięzcy grup zagrają w Finał Four we Włoszech w maju 2025 roku.

 

Po raz pierwszy został zorganizowany w 2021 roku przez włoski klub Brera Calcio, który już jednak w nim nie gra, tylko skupił się na organizacji. Rozgrywki zostały oficjalnie uznane przez UEFA.

Zgodnie z ideą, w rozgrywkach mogą brać udział kluby, które oprócz futbolu stawiają na więzi ze społecznością lokalną, zrównoważony rozwój czy przyjaźń między klubami. Do tej pory w rozgrywkach z Polski występowały AKS Zły oraz Dragoons Kraków.

 

Fot. Bór Oborniki Śląskie

 

Continue Reading

To się czyta