Mirosław Drożyński

Prowadził zespól przez ponad 12 lat. Na koniec roku zrezygnował

Sławomir Soliński, trener pierwszej drużyny Kolektywu Radwanice, w sylwestra złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Prowadził zespół przez 12,5 roku.

 

Nadchodzi rewolucja w amatorskiej piłce nożnej

Historia Kolektywu Radwanice, miejscowości na południowym-wschodzie graniczącej z Wrocławiem, liczy 15 lat. W tym czasie przez 12,5 roku posadę trenera seniorów piastował Sławomir Soliński (przed laty zawodnik Śląska Wrocław, Lechii Dzierżoniów czy Sokoła Marcinkowice).

 

W sylwestra Soliński złożył jednak rezygnację. Jak czytamy na fanpage klubu: „Swoją decyzję tłumaczy faktem zmęczenia prowadzeniem drużyny przez 12,5 sezonu oraz sprawami osobistymi”.

 

Dolnośląski Złoty But 2017/18. Najlepsi strzelcy w regionie

Co to dużo mówić, Soliński z pewnością jest legendą Kolektywu. „Prowadził nasz zespół w ponad 300 meczach ligowych i pucharowych. Jako zawodnik Kolektywu rozegrał równe 100 meczów i zdobył 20 bramek. Miał bezpośredni udział we wszystkich sukcesach naszych seniorów” – napisano na fanpage.

 

W tym czasie Kolektyw z B-klasowego średniaka wyrósł na mocną ekipę w klasie A. Największy sukces Sławomir Soliński ze swoimi podopiecznymi (i działaczami) odnieśli w minionym sezonie, gdy radwaniczanie awansowali w okręgówki. W niej spisują się całkiem dobrze. Po pięciu kolejnych porażkach, Kolektyw następnie pięć meczów z rzędu wygrał. Po rundzie jesiennej zajmuje 6. miejsce w tabeli.

 

Na razie nie wiadomo, kto poprowadzi beniaminka z Radwanic.

 

źródło: facebook/Kolektyw Radwanice

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *