Maciej Firlej w Koronie Kielce

Maciej Firlej już strzela dla Górnika Zabrze. Wywalczył też karnego

Maciej Firlej, zawodnik Ślęzy Wrocław, przebywający na testach w Górniku Zabrze na obozie w Ayja Napa, strzelił swojego gola w barwach zabrzan. Górnik wygrał z młodzieżową drużyną Spartaka Moskwa 6:2.

 

Ze Ślęzy do Zabrza? Maciej Firlej na obozie Górnika na Cyprze

Maciej Firlej zagrał cały mecz w pierwszym sparingu Górnika podczas obozu w Ayja Napa. Zabrzanie wysoko pokonali młodzieżowy zespół Spartaka Moskwa. „Gwoli sprawiedliwości należy dodać, że Rosjanie zagrali w tym meczu bardzo młodym składem. Na boisku sporo było piłkarzy z roczników 99′ oraz 2000′. Z drugiej strony, średnia wieku w Górniku, była bardzo zbliżona… 21 lat!” – można przeczytać na stronie zabrzan.

 

Co nie zmianie faktu, że zawodnik Ślęzy zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Już w 3 min. po faulu na nim sędzia podyktował rzut karny dla Górnika, którego na gola zamienił Marcin Urynowicz (strzelił w tym meczy cztery gole). W 40 min. Firlej sam wpisał się na listę strzelców wykorzystując błąd defensywy Spartaka. Był to gol na 4:0.

 

Dominik Radziemski w Polkowicach. KS nie przestaje się wzmacniać

Zawodnik Ślęzy będzie przebywał z Górnikiem na obozie do końca stycznia. Po powrocie z Cypru zabrzanie mają zdecydować, czy decydują się na transfer gracza Ślęzy. Z wrocławskim klubem warunki transferowe zostały już ustalone.

 

źródło: gornikzabrze.pl, fot. pilkanozna.slezawroclaw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *