Pro Junior System III liga

Pro Junior System w III lidze. Milion złotych do podziału

PZPN zdecydował, że od nowego sezonu Pro Junior System będzie obwiązywał w III lidze. Do podziału na jedną grupę będzie 1 milion złotych.

 

Spadki i awanse w III i IV lidze. Dużo zależy od… Kluczborka

Decyzje zapadły podczas środowego posiedzeniu zarządu PZPN. Od nowego sezonu Pro Junior System nie będzie obowiązywał w ekstraklasie, pieniądze zostaną przeznaczone na III ligę. – Na każdą grupę zostaną przekazane środki pieniężne w wysokości miliona złotych. Zespół, który zwycięży otrzyma od PZPN 400 tysięcy złotych. To wysoka kwota, która może być nawet budżetem dla trzecioligowych klubów – powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek.

 

Od nowego sezonu PJS będzie obowiązywał w I, II i III lidze, a kluby będą zbierały punkty za występy młodzieżowców i wychowanków.

 

III liga. Piast i Miedź II wygrywają, blamaż rezerw Zagłębia

Przypomnijmy, że w naszym regionie obowiązuje lokalny, dolnośląski Pro Junior System w IV lidze i w okręgówce. W każdej z tych lig najlepszy klub otrzyma do DolZPN 5 tysięcy złotych. Co ciekawe, na półmetku w IV lidze zdecydowanie prowadziły rezerwy Śląska przed rezerwami Chrobrego. Oba kluby zapowiedziały jednak, że rezygnują z nagrody na rzecz klubu, który nie jest zespołem rezerw, który niejako z automatu gra głównie młodymi zawodnikami. Następna w kolejności była Nysa Kłodzko.

 

Jeśli chodzi o okręgówkę, to na półmetku sezonu zdecydowanie prowadził Grom Gromadzyń-Wielowieś z legnickiej klasy okręgowej.

 

Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. Wychowanek – młodzieżowiec, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *