IV liga strzelcy

Klasyfikacja strzelców IV ligi po 8. kolejkach

Za nami 8. kolejek na boiskach IV ligi. W klasyfikacji strzelców na wschodzie nie zaszły większe zmiany. Na zachodzie jest nowy lider.

 

Piast wygrywa walkowerem. Gracze Unii zeszli z boiska przed końcem meczu

Na wschodzie w 8. kolejkach (64 mecze) strzelono do tej pory 258 goli, co daje 4 bramki na mecz. Na zachodzie piłka linię bramkową przekraczała 195 razy, ale tutaj rozegrano 55 meczów (w każdej kolejce jedna drużyna pauzuje, a mecz Apis – Karkonosze został przełożony). Średnia w tej grupie to 3,54 bramki na spotkanie.

 

Zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców na wschodzie jest Grzegorz Rajter z Orła Prusice. Do tej pory strzelił 16 bramek. W ostatnim meczu gola nie zdobył, ale zszedł z murawy z powodu kontuzji już w 10 min. Grupę pościgową otwiera Mathieu Scalet z rezerw Śląska Wrocław.

 

Derby dla Śląska II, hit w Prusicach dla Sokoła

Na zachodzie samodzielnym liderem został Roland Emeka z AKS-u Strzegom. Podium uzupełniają na dziś Bartosz Haniecki ze Złotoryi oraz Mateusz Baszak z Jędrzychowice.

 

Czołówka klasyfikacji strzelców (Wschód)

16 – Grzegorz Rajter Grzegorz (Orzeł Prusice);

8 – Mathieu Scalet (Śląsk II Wrocław);

6 – Maciej Kowalczyk (Piast Żerniki Wrocław),

5 –  Jakub Czternastek (Polonia Trzebnica),  Przemysław Stasiak (Orzeł Prusice), Kacper Rokicki (Sokół Marcinkowice), Damian Chajewski (Górnik Wałbrzych), Mateusz Sobiesierski (Górnik Wałbrzych), Tomasz Piątkowski (Orzeł Ząbkowice Śl.), Maks Fryczkowski (Nysa Kłodzko), Adam Bońkowski (Nysa Kłodzko).

 

Czołówka klasyfikacji strzelców (Zachód)

8 – Roland Emeka (AKS Strzegom);

7 – Bartosz Haniecki (Górnik Złotoryja);

6 – Mateusz Baszak (Apis Jędrzychowice);

5 – Przemysław Trytko (Chrobry II Głogów), Kamil Sadowski (AKS Strzegom), Jakub Bach (Chrobry II Głogów), Adrian Kulesza (BKS Bolesławiec), Tomasz Bieleń (Sparta Grębocice).

 

źródło: laczynaspilka.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *