Puchar Polski dla Zagłębia II Lubin

Dolnośląski Puchar Polski dla Zagłębia II Lubin. Czajor zatrzymał Piasta

W środę, 5 czerwca w Żmigrodzie odbędzie się finał Pucharu Polski na Dolnym Śląsku. Zmierzą się w nim miejscowy Piast oraz rezerwy Zagłębia Lubin.

Dolny Śląsk wygrywa w karnych ze Śląskiem. Kot obronił trzy jedenastki

Gdyby to był mecz siatkówki, można by powiedzieć, że kto prowadząc 2:0 w setach wygrywa 3:0, to przegrywa 2:3. Wydawało się, że Piast ma wszystko pod kontrolą. Od 45 minuty grał w przewadze jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla Marcina Gołębiewskiego. W 73 min. miał rzut karny, ale strzał Grzegorza Mazurka obronił Szymon Czajor.

W II połowie żmigrodzianie mieli zdecydowaną przewagę, zmarnowali kilka dogodnych sytuacji – albo pudłowali, albo na posterunku był golkiper lubinian. Czajor okazał się również bohaterem rzutów karnych – jego obrona jedenastki w czwartej serii gier dała Zagłębiu II regionalny Puchar Polski. Plus oczywiście bezbłędne strzelanie jego kolegów z pola.

Kontrowersje po meczu w Wałbrzychu. Skandal czy szukanie dziury w całym?

Zwycięzca otrzyma 40 tys. złotych (pokonany 10 tys.) oraz awansował do I rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym, na którym można wylosować od razu bardzo mocnego, ale zarazem atrakcyjnego, rywala.