Cztery jedenastki z Dolnego Śląska. Która najmocniejsza?

Piech i Piątkowski w ataku, a za nimi Zieliński wspomagany przez Gola. To nie reprezentacja Polski z meczu sparingowego, a reprezentacja piłkarzy urodzonych… w okręgu wałbrzyskim. Zobacz jak wyglądają najmocniejsze jedenastki Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy i Zagłębia Miedziowego oraz Jeleniej Góry.

 

Tu na Dolnym Śląsku rodzą się ligowcy

Zgodnie z zapowiedzią, prezentujemy drużyny złożone z piłkarzy z dolnośląskimi korzeniami. Reprezentują oni jednak nie dolnośląskie miasta, a okręgi piłkarskie, czyli popularne OZPN-y. Wybieraliśmy spośród 87 zawodników urodzonych w naszym regionie, a grający obecnie w Ekstraklasie, I lidze oraz za granicą (również w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w danych krajach).

 

Układając poszczególne jedenastki mieliśmy ograniczone pole manewru. Wybór zawodników na poszczególne pozycje był dość ograniczony (w okręgu jeleniogórskim w ogóle ich zabrakło), dlatego w niektórych przypadkach piłkarze są dopasowani do pozycji dość umownie (na szczęście nie ma takich sytuacji, że na obronie jest napastnik i odwrotnie; raczej stoper znajduje się na boku obrony, a napastnik na skrzydle).

 

Jelenia Góra, Legnica, Wałbrzych czy Wrocław? Wybierz najlepszą drużynę – SONDA 

Przypomnijmy, że we wcześniejszym wpisie na blogu pisaliśmy, w jakich miejscowościach rodzą się, a później szkolą ligowcy pochodzący z Dolnego Śląska. Inspiracją do tego zestawienia był tekst na portalu weszlo.com, gdzie zaprezentowano jedenastki złożone z graczy urodzonych w różnych miastach na świecie.

 

Na naszych grafikach prezentujmy drużyny składające się z piłkarzy urodzonych w poszczególnych rejonach na podstawie przynależności do okręgowych związków piłki nożnej. Na koszulce znajduje się logo aktualnego klubu zawodnika, poniżej jego dane oraz miejsce urodzenia. Właśnie ono decydowało o tym, że jakiej ekipie znajdą się piłkarze.

Reprezentacja Wrocławia i okolic

wroclaw

 

 

Tu do wyboru mieliśmy aż 29 zawodników. Wśród nich aż czterech bramkarzy. O miano pierwszego rywalizowali Konrad Forenc (Oława/Zagłębie) i Radosław Janukiewicz (Wrocław/Górnik Zabrze), ale ten pierwszy okazał się lepszy. Za nimi dwaj młodzi Jakub Wrąbel (Wrocław/Śląsk) i Mateusz Abramowicz (Brzeg Dolny/Śląsk). Nie mogliśmy niestety wziąć pod uwagę Tomasza Kuszczaka (Birmingham City), który co prawda jest wychowankiem Śląska, ale urodził się w Krośnie Odrzańskim.

 

Skład obrony większych trudności nam nie przysporzył. No może poza prawą flanką. To wybór był między Michałem Ilkowem-Gołębem (Wrocław/Chrobry) a Tadeuszem Sochą (Wrocław/Arka Gdynia). Kogo byśmy jednak nie wybrali, linia defensywna to chyba najmocniejsza formacja reprezentacji Wrocławia.

 

Skład pomocy i ataku prezentuje się więcej niż solidnie, choć trzeba przyznać, że kilku zawodników jesieni nie może zaliczyć do szczególnie udanych. Na tym tle bardzo dobrze wypada Patryk Tuszyński. Napastnik pochodzący z Sycowa w bieżącym sezonie w barwach tureckiego Çaykur Rizespor Kulübü zdobył 10 goli (1 w lidze, 6 w Pucharze Turcji i 3 w europejskich pucharach).

 

Z pewnością na uwagę zasługuje również fakt, że w jedenastce jest pod dwóch zawodników, którzy swoje korzenie mają odpowiednio w Strzelinie i Brzegu Dolnym. Po jednym jest z Oławy i Sycowa, a pięciu z Wrocławia.

 

Reprezentacja Wałbrzycha i okolic – CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.