Trener Sasal na tropie spisku, czyli piłkarskie jaja po siedlecku

Po meczu Pogoń Siedlce – Miedź Legnica trener gospodarzy Marcin Sasal stwierdził, że sędziowie gwizdali w tym spotkaniu przeciwko jego drużynie i – co więcej – było to nakazane z “góry”. Dowody? Chyba jeszcze bardziej absurdalne, niż wystąpienie na konferencji trenera Pogoni.

 

Zapaść w Legnicy, odrodzenie we Wrocławiu. Miedziowi liderzy

Pewnie o meczu Pogoni z Miedzią niewielu kibiców by pamiętało, gdyby nie konferencja prasowa. Wydawało się, że będzie kurtuazyjnie. Najpierw zaczął trener Ryszard Tarasiewicz. Mówił to co ostatni często mu się zdarza –  że gra była ok, że była dobra organizacja i tylko skuteczności zabrakło.

 

Później trener Marcin Sasal zaczął w podobnym tonie… następnie stwierdził, że jego drużyna była lepsza, ale nadeszła 76 minuta, kiedy jego zawodnik dostał czerwoną kartkę, co miało w jego opinii chyba przeszkodzić Pogoni w w odniesieniu zwycięstwa. A później padło słynne już zdanie…

 

Dolnośląski Złoty But II. Oto najlepsi strzelcy w regionie (wiosna 2016)

Natomiast sprawy pozasportowe… ja powiem tylko tyle, uważam że był telefon z góry, że Miedź musi się utrzymać, dlatego tak to wyglądało. To jest fatalne, jesteśmy zdruzgotani tym, co się dzisiaj działo jeśli chodzi o sędziowanie.

 

Oczywiście trener Pogoni ma prawo twierdzić, że jego zespół był lepszy. Może z jego perspektywy tak to wyglądało. Ja na meczu nie byłem. Przeczytałem jednak kilka relacji z tego spotkania ( w tym live) i z każdej wynika, że Miedź prezentowała się lepiej, a na pewno była bliższa wygranej.

 

Na stronie polsatsport.pl można zobaczyć skrót z meczu (i z konferencji!). Nie wiem, może redaktorzy Polsatu Sport też byli na innym meczu, ale nie zaprezentowali żadnej stuprocentowej sytuacji gospodarzy. Miedź miała przynajmniej dwie “setki” i przynajmniej dwie inne, dogodne sytuacje.

 

Ale co tam sytuacje. Dla trenera Sasala z pewnością najbardziej kontrowersyjna była czerwona kartka dla Adama Dudy. W tym przypadku trener Pogoni zupełnie się kompromituje, jeśli uważa, że została podyktowana niesłusznie. Widać bowiem jak na dłoni, że jego napastnik dwukrotnie depcze leżącego rywala i wiele wskazuje na to, że było to zagranie celowe.

 

Być może Sasala zdenerwowało to, że Duda nie został wykluczony od razu, a dopiero po interwencji sędziego liniowego. Być może to on odebrał telefon “z góry”?

 

Sprawa będzie miała ciąg dalszy. W poniedziałek wieczorem odniósł się do na Twiterze Zbigniew Boniek.

To jednak nie kończy sprawy, bowiem jak donoszą “wiarygodne źródła z Siedlec”…

Źródła legnickie zaprzeczają tym rewelacjom.

 

My tutaj oczywiście nie rozstrzygniemy tej sytuacji. Nawet jeśli tak się stało, to byłoby to oczywiście niezręczne, ale czego by dowodziło?! Na pewno nie rewelacjom Sasala, który bez względu na wszystko mocno się skompromitował.

 

Ciąg dalszy z pewnością nastąpi. Zwłaszcza że Miedź wystosowała pismo w tej sprawie do Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

2 thoughts on “Trener Sasal na tropie spisku, czyli piłkarskie jaja po siedlecku

  1. Miedziowi mieli setki po kilkumetrowych spalonych chyba, ze setkami nazwać strzał w kierunku bramki. Bylem widziałem i dziwie się tym co oceniają po relacjach. Miedz nie prezentowala nic poza graniem na prowokacje. Nikt np. Nie napisal ze w czasie wykopywania pilki przez Misztala zawodnik miedzi kopnal go w rękę. Miedziowi często gubili piłkę nie mogli jej przyjąć co często bylo kwitowane brawami na trybunach. Gwiazdy miedzi nie daly rady biegac a atak konstuowany byl w liczbie trzech zawodników reszta stala na swojej polowie bojąc się kontrataku. Tyle w temacie.

    1. Oczywiście, ocenę meczu każdy może mieć swoją (chyba najbardziej nieobiektywny był Polsat Sport). I ocena meczu nie jest tu najważniejsza. Zarzucanie komuś oszustwa przez trenera Sasala na podstawie m.in. czerwonej kartki dla Dudy, jest idiotyzmem. Ta kartka się należała i to od razy, a nie po konsultacji z liniowym. Duda zachował się w tej sytuacji jak boiskowy bandyta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.