III liga – decydujące starcie

III liga dolnośląsko-lubuska wchodzi w decydującą fazę. Zostało siedem kolejek i wiele wskazuje na to, że do samego końca będą ważyły się losy najważniejszych rozstrzygnięć – kto wygra rozgrywki, kto się utrzyma, a kto spadnie.

 

III liga dolnośląsko-lubuska. Drużyna i piłkarz marca 2016 (PODSUMOWANIE)

Zgodnie z przewidywaniami, ze względu na reformę rozgrywek, III liga jest w tym sezonie wyjątkowo interesująca. Nie może by jednak inaczej, skoro większość drużyn gra o “coś” – awans lub utrzymanie. Bardzo często i o jedno, i drugie. Tabela jest bowiem bardzo spłaszczona i wystarczy np. przegrać kilka meczów, by z drużyny walczącej o 1. miejsce (a więc grę w barażach o awans do II ligi) stać się drużyną grającą o utrzymanie się w stawce trzecioligowców.

 

Po środowej kolejce III ligi można jednak pokusić się o pewne wnioski. Przede wszystkim – po meczu na szczycie Górnik Wałbrzych – Ślęza Wrocław (1:0) – wrocławianie mocno skomplikowali swoją sytuację jeśli chodzi o walkę o zwycięstwo w lidze. W tym wyścigu zadyszki dostała również Miedź II, która przegrała z Ilanką Rzepin (legniczanie i tak nie mogą awansować, jeśli pierwsza drużyna będzie grać w I lidze). Oczywiście zostało jeszcze 7 kolejek i sporo punktów do zdobycia, ale wałbrzyszanie mają już sześć punktów (i jeden mecz więcej do rozegrania) przewagi nad trzecią Miedzianką i siedem nad Ślęzą.

 

Jak dobrze znasz dolnośląski futbol? (QUIZ)

Dużo w tej mierze wyjaśni się w ciągu dwóch najbliższych kolejek – w sobotę Górnik zagra w Legnicy z Miedzią II, tydzień później podejmie KS Polkowice. Ekipę, która obecnie jest jego najgroźniejszym rywalem w walce o fotel lidera. Ewentualne zwycięstwa podopiecznych Roberta Bubnowicza chyba rozstrzygnęłyby sprawę awansu.

 

Za to za plecami czołówki trwa prawdziwa wojna o przetrwanie. Różnice są naprawdę niewielkie – między 5. w tabeli Piastem Żmigród a 12. Foto-Higieną Gać jest tylko 9 punktów różnicy.

 

Na razie wszystkie lokaty gwarantujące utrzymanie w III lidze zajmują drużyny dolnośląskie. Ale trze ekipy lubuskie mocno naciskają i – co ważniejsze – są ostatnio w niezłej formie. Na uwagę zasługuje zwłaszcza postawa Ilanki Rzepin, która na wiosnę zdobyła 18 punktów (w 8 meczach), a jesień zakończyła z dorobkiem 21 oczek (w 19 meczach). Co ciekawe, nasze drużyny, m.in. Polonia-Stal Świdnica czy Karkonosze Jelenia Góra, były w tabeli wyżej od Ilanki. Niestety, teraz tracą już sporo punktów i praktycznie straciły szanse na utrzymanie się. Podobnie jak Bystrzyca Kąty Wrocławskie, ale to już wiedzieliśmy znacznie wcześniej.

 

W boju wciąż pozostają za to Zagłębie II Lubin i Foto-Higiena Gać (aktualnie pod kreską) oraz Piast Żmigród, Lechia Dzierżoniów i Śląsk II Wrocław (aktualnie na miejscach bezpiecznych). Różnice punktowe są jednak tak niewielkie, że praktycznie każda kolejka przynosi zmiany w tabeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.