Olimpia Kowary awansowała do III ligi

Olimpia Kowary awansowała do III ligi. Mimo że do końca sezonu w IV lidze dolnośląskiej zostały jeszcze dwie kolejki, już nikt nie wyprzedzi podopiecznych Adriana Szczurka.

 

Kto awansuje, kto spadnie? III LIGA, IV LIGA, OKRĘGÓWKA

W 28. kolejce IV ligi Olimpia grała na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie. Gospodarze zajmują wysokie czwarte miejsce w tabeli i pewnie w tym upatrywali swojej szansy gracze Sokoła Wielka Lipa, którzy jako jedyni dotrzymywali korku Olimpii. Sami zresztą w tygodniu polegli w Ząbkowicach 1:2 w zaległym meczu, czym znacznie ograniczyli swoje szanse na wygranie ligi.

 

W sobotę (28 maja) wszystko stało się jednak jasne. Cudu w Ząbkowicach nie było – Olimpia pewnie wygrała 2:0, czym zapewniła sobie awans do III ligi. Sokół Wielka Lipa też wygrał swój mecz (3:1 w Jeżowie Sudeckim z Lotnikiem), ale stracił szansę na 1. miejsce w lidze.

 

Zobacz, co łączy Euro 2016 z IV ligą dolnośląską

Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Olimpia ma 6 punktów przewagi nad Sokołem, ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań – 1:2 jesienią na wyjeździe i 2:0 na wiosnę u siebie.

 

Na tym emocje w IV lidze się jednak nie kończą, bowiem trwa jeszcze walka o 12. miejsce w tabeli – czyli ostatnie miejsce gwarantujące spokojny byt. Zespoły, które zajmą lokaty 13 – 15 będą grać w barażach z drużynami z okręgówki.

 

Na razie 12. miejsce zajmuje Lotnik Jeżów Sudecki, który uległ w sobotę Sokołowi. Dlatego kluczowe znaczenie dla układu tabeli będzie miał niedzielny mecz Zjednoczeni Żarów – Polonia Trzebnica. Zjednoczeni mają 22 pkt. (zajmują 15. miejsce), a  Polonia 25 pkt. (13. miejsce). Wygrana gospodarzy da im jeszcze iluzoryczne szanse na zajęcie 12. lokaty, choć będzie to bardzo trudne, do tego spowoduje, że szanse Polonii będą minimalne. Wygrana gości za to spowoduje, że będą tracili tylko jedno oczko do Lotnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.