Kuriozum w III lidze. Dużo zrobili, żeby spaść

O tym, że do końca będą emocje w III lidze dolnośląsko-lubuskiej wiedzieliśmy od dawna. Na to jednak, że jedna z drużyn zrobi wszystko, żeby spaść, chyba nikt by nie wpadł. Tak przynajmniej wygląda to, co wyprawia ostatnio Formacja Most 2000 Mostki. Z całego zamieszania przynajmniej cieszą się w Żmigrodzie.

Baraż zdecyduje o mistrzostwie III ligi dolnośląsko-lubuskiej?

Formacja jest jedną z tych ekip, która do końca miała walczyć o utrzymanie się w III lidze. Nagle jednak zaczęły się dziać dziwne rzeczy. O ile porażkę z walczącym również o utrzymanie Stilonem Gorzów można było jeszcze rozumieć, to już wysłanie do Świdnicy głównie juniorów, zakrawało na sabotaż. Ostatecznie ekipa z Lubuskiego przegrała 1:5.

 

Już wtedy wielu obserwatorów postawy Formacji zastanawiało się “o co chodzi”. W ostatniej kolejce podopieczni Rafała Wojewódki grali z outsiderem z Lubska i wygrali 8:2. Przy jednoczesnej porażce Piasta Żmigród z Górnikiem Wałbrzych 1:2, ekipa z Mostków znów awansowała na 7. miejsce gwarantujące trzecioligowy status w przyszłym sezonie.

 

Znane kluby na drodze dolnośląskiego mistrza III ligi

Szybko okazało się jednak, że nic z tych rzeczy. W Formacji zagrał bowiem Kamil Kruszyński, który nie powinien wystąpić w tym spotkaniu. Powód? W meczu z Polonią/Stalą otrzymał trzecią żółtą kartkę w sezonie i klub powinien zapłacić za niego karę 100 zł. Nie zapłacił, więc Kruszyński nie mógł wystąpić przeciwko Budowlanym. Skoro zagrał – DZPN orzekł walkowera. Tym samym Formacja spadła na 9. miejsce, a pewny utrzymania jest już Piast Żmigród, który w ostatniej kolejce dostanie walkowera za mecz z KP Brzeg Dolny.

 

Czy brak opłaty i mimo tego wystawienie Kruszyńskiego było celowe? Oczywiście nie ma takiej pewności. Być może to efekt bałaganu w klubie, którego działacze nie byli w stanie dopilnować kartek  – skoro Legia walcząca o Ligę Mistrzów “dała ciała”, to co się dziwić trzecioligowcom. Każdemu może się zdarzyć…

 

Z drugiej strony, pamiętając o meczu w Świdnicy, można powiedzieć, że Formacja zrobiła wiele (specjalnie lub nie) być spaść z III ligi. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.