Terminarz ekstraklasy. Śląsk trafił fatalnie, Zagłębie przyzwoicie

Terminarz ekstraklasy na sezon 2016/17 jest już znany. Śląsk Wrocław trafił kiepsko – rozpocznie rozgrywki od trudnych meczów z najgroźniejszymi drużynami w kraju. Więcej szczęścia miało Zagłębie Lubin.

 

Odszedł Anglik, niech żyje Anglik? Nicky Law w Śląsku?

Trenerzy często powtarzają, że terminarz “nie gra” (podobnie  jak pieniądze, itp.) i zestaw par poszczególnych kolejek ligowych ma drugorzędne, a nawet trzeciorzędne znaczenie. Są jednak takie sytuacje, gdy jest on wyjątkowo korzystny, bądź niekorzystny. I wygląda na to, że teraz mamy do czynienia z tą drugą sytuacją.

 

No bo jak inaczej nazwać terminarz, który “wylosowało” specjalne oprogramowanie ProScheduler firmy GotSoccer dla Śląska? Wrocławianie zaczną z Lechem u siebie, a następnie pojadą do Warszawy na spotkanie z Legią. Kolejny mecz to ciężki wyjazd do Szczecina, a w 4. kolejce do Wrocławia przyjedzie Lechia Gdańsk (Lechia, która ma być w przyszłym sezonie jednym z faworytów ligi).

Terminarz Ekstraklasy 2016/17 – mecze naszych drużyn

Oczywiście punkty można zdobyć z każdym rywalem, ale – przynajmniej teoretycznie – łatwiej to zrobić w spotkaniach z Górnikiem Łęczna i Ruchem Chorzów, niże Lechem i Legią.

 

Dużym zagrożeniem płynącym z ciężkiego terminarza jest fakt, że w przypadku niepowodzenia robi się  nerwowa atmosfera w drużynie. Przy dużym pechu, już na starcie można mieć spore problemy, które może się okazać, że po kilku kolejkach będzie niewiele punktów na koncie. Oczywiście możliwa jest również odwrotna sytuacja. Wygrane z mocnymi rywalami może dać drużynie niezłego kopa.

 

Choć podejrzewam, jeśli ktoś miałby wybór rywali, to raczej nie chciałby od razu grać na inaugurację z Lechem i Legią.

 

Więcej szczęście miało Zagłębie Lubin. Co prawda Piotra Stokowca również zagrają z Lechem (w 2. kolejce w Poznaniu), ale na rozkładzie mają też Koronę Kielce i Teramalikę Bruk-Bet Niecieczę na własnym obiekcie.

 

Terminarz Ekstraklasy 2016/17 – mecze naszych drużyn

Sezon 2016/17 ekstraklasy rozpocznie się 15 lipca 2016 roku. Jesienią rozegranych zostanie 20 kolejek, a rozgrywki przed przerwą zimową zakończą się 19 grudnia. Piłkarska wiosna rozpocznie się 10 lutego 2017 roku. Ostatnia kolejka rundy zasadniczej odbędzie się 22 kwietnia 2017 roku. Rozpoczęcie rundy finałowej z podziałem na dwie grupy od 28 kwietnia 2017 roku. Koniec rozgrywek natomiast zaplanowano na 4 czerwca 2017 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *