Baraż Górnik Wałbrzych – KS Polkowice w Trzebnicy

Górnik Wałbrzych – KS Polkowice w barażu o prawo gry w barażu o II ligę. Na początku nie było wiadomo, gdzie odbędzie się to spotkanie, bowiem nikt nie chciał organizować go u siebie. Ostatecznie rozegrany zostanie w Trzebnicy.

 

Baraż zdecyduje o mistrzostwie III ligi

W niedzielę, podczas ostatniej kolejki III ligi dolnośląsko-lubuskiej doszło do tego, czego można było się spodziewać od kilku tygodni. Górnik Wałbrzych i KS Polkowice skończyły rozgrywki z równą liczbą punktów i remisem w bezpośrednich meczach. A to oznacza baraż o prawo gry w barażu o II ligę z Polonią Warszawa (mistrzem III ligi łódzko-mazowieckiej).

 

Problem w tym, że nikt nie chciał być gospodarzem tego spotkania, które zgodnie z regulaminem powinno odbyć się na neutralnym gruncie. Jak donosi portal gazetawroclawska.pl, DZPN zaproponował organizację meczu trzem ośrodkom – Środzie Śląskiej, Trzebnicy i Żmigrodowi. Wszystkie odmówiły.

 

Dolnośląski Złoty But 2015/16. Oto najlepsi strzelcy w regionie

Wydawało się, że gospodarza – Wałbrzych bądź Polkowice – wskaże losowanie. Ostatecznie okazało się jednak, że będzie to teren neutralny. Jak na łamach portalu db2010.pl poinformował Andrzej Padewski, prezes DZPN, spotkanie zostanie rozegrane w Trzebnicy.

 

Mecz Górnik Wałbrzych – KS Polkowice odbędzie się w środę (8 czerwca). Niestety, pierwszy mecz barażowy o II ligę z Polonią Warszawa już w sobotę (11 czerwca), a rewanż w środę (15 czerwca). To oznacza, że dolnośląskiego mistrza III ligi czekają 3 arcytrudne mecze w ciągu 8 dni, a pamiętajmy, że w ostatniej, niedzielnej kolejce ligowej również (zwłaszcza wałbrzyszanie) toczyli ciężkie boje.

 

Baraż o mistrzostwo III ligi dolnośląsko-lubuskiej

  • Trzebnica: Górnik Wałbrzych – KS Polkowice – 08.06., godz. 18.00

 

Baraż o II ligę

  • Górnik Wałbrzych/KS Polkowice – Polonia Warszawa – 11.06., godz. 15:00
  • Polonia Warszawa – Górnik Wałbrzych/KS Polkowice – 15.06. godz. 17:00

2 thoughts on “Baraż Górnik Wałbrzych – KS Polkowice w Trzebnicy

  1. Bedzie mozna obejrzec dobre spotkania to pewne!plyta boiska jest bowiem super!natomiast sam stadion chyba zbyt maly dla takiego spotkania tylko 1000 miejsc!musi byc wzmocniona ochrona przed pseudokibicami obu zespołów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.