Baraż zdecyduje o mistrzostwie III ligi

Sezon III ligi dolnośląsko-lubuskiej dobiegł końca, choć… nie do końca. O mistrzostwie III ligi zdecyduje dopiero mecz barażowy pomiędzy Górnikiem Wałbrzych i KS Polkowice, które w tabeli mają równą liczbę punktów i równy bilans meczów bezpośrednich.

 

Kuriozum w III lidze. Dużo zrobili, żeby spaść

Walka wałbrzyszan z polkowiczanami była emocjonująca do samego końca. Górnik na kilka kolejek przed końcem miał czteropunktową przewagę, ale później przyszły dwie porażki. 1:3 właśnie z podopiecznymi Jarosława Pedryca, a następnie z rezerwami Śląska 0:1. Wtedy Polkowice mogły zostać samodzielnym liderem, ale tylko bezbramkowo zremisowały z Piastem Żmigród. Oba kluby zrównały się punktami i tak zostało do ostatniej kolejki, w której Polkowice rozgromiły Lechię Dzierżoniów 5:0, a Górnik po ciężkim boju wygrał z Zagłębiem II Lubin 1:0.

 

O miejscu w tabeli, w przypadku równej liczby punktów, decydują mecze między drużynami. W przypadku Górnika Wałbrzych i KS Polkowice mamy remis – obie drużyny wygrywały na wyjazdach po 3:1. W takim przypadku powinien rozstrzygać stosunek bramek, ale – jak mówi regulamin – gdy decyduje się sprawa awansu (bądź spadku) należy rozegrać mecz barażowy. I z takim przypadkiem mamy tu do czynienia – o tym, kto będzie mistrzem III ligi i zagra w barażu o II ligę z Polonią Warszawa (mistrzem III ligi łódzko-mazowieckiej) zdecyduje mecz barażowy Górnik Wałbrzych – KS Polkowice.

 

Grzegorz Rajter strzelił dla Ślęzy ponad 100 goli

Dziś też poznaliśmy ostateczne zestawienie drużyn z Dolnego Śląska, które żegnają się z III ligą. Są KP Brzeg Dolny (degradacja do okręgówki), Bystrzyca Kąty Wrocławskie, Karkonosze Jelenia Góra, Polonia-Stal Świdnica, Foto-Higiena Gać oraz Zagłębie II Lubin.

 

Miedziowi jeszcze przed meczem w Wałbrzychu mogli mieć cień szansy na utrzymanie. Wszystko przez zamieszanie z Jakubem Wrąblem, który – według niektórych źródeł – nie mógł grać w dwóch meczach rezerw Śląska i rywale wrocławian powinni dostać walkowery za te mecze (WIĘCEJ O SPRAWIE TUTAJ). W przypadku Piasta Żmigród niewiele by to zmieniło, bowiem i tak Śląsk II to spotkanie przegrał, ale dwa dodatkowe punkty dla rezerw Zagłębia, mogły im dać utrzymanie się w III lidze. Po porażce z Górnikiem już nawet taka weryfikacja rezultatu meczu Śląsk II – Zagłębia II losu lubinian nie zmieni…

 

Choć, jeśli dolnośląski mistrz III ligi wygra baraż z Polonią Warszawa i awansuje do II ligi, to wtedy utrzyma się zespół z miejsca 8. Teraz jest to Formacja Most 2000 Mostki, ale gdyby Zagłębie II dostałoby dodatkowe dwa oczka, to wskoczyłoby na to właśnie ósme miejsce. Na razie jednak do takiego rozstrzygnięcia niezwykle daleko.

 

 

 

2 thoughts on “Baraż zdecyduje o mistrzostwie III ligi

  1. CZEPIŁEŚ SIĘ TEGO WALKOWERA JAK TONĄCY BRZYTWY. NIECH KRECIKI GRAJĄ A NIE LICZĄ NA WALKOWER. TACY BOGACI A SPADAJĄ WSTYD

    1. Czepiłem? Nic bardzie mylnego. Pojawiły się podejrzenia – uzasadnione! – sprawa powinna zostać rozstrzygnięta i tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.