Koniec Ślęzy Wrocław? Znikające oświadczenie

Ślęza Wrocław zakończyła sezon, piłkarze spotkali się na ostatnim treningu, a dyrektor klubu wydał oświadczenie, z którego wynika, że… klub w obecnej formie przestanie istnieć.

 

Baraż zdecyduje o mistrzostwie III ligi

To był bardzo udany sezon dla podopiecznych Grzegorza Kowalskiego. Ślęza Wrocław zakończyła sezon w III lidze na 3. miejscu podium i dotarła do finału okręgowego Pucharu Polski, w którym minimalnie przegrała ze Śląskiem II Wrocław. Najlepszy strzelec drużyny Grzegorz Rajter został z 22-golami wicekrólem strzelców rozgrywek.

 

Wydawało się, że w nowej, zreformowanej III lidze Ślęza będzie mogła z powodzeniem walczyć o górną połówkę tabeli. Ale… nie wiadomo, czy Ślęza w ogóle przystąpi do rozgrywek. Nie wiadomo, czy zgłosi się do którejś z niższych lig, a jeśli tak – to do której. A jeśli nawet zostanie w III lidze, to czy uda się zebrać skład, który zagwarantuje coś więcej niż wegetację.

 

Dolnośląski Złoty But 2015/16. Oto najlepsi strzelcy w regionie

Pytania można mnożyć, ale prawda jest taka, że na razie niewiele wiadomo poza tym, co napisał w oświadczeniu dyrektor klubu. Ale trzeba przyznać, że brzmi ono sensacyjnie:

Dziękuje piłkarzom za doskonały sezon i wywalczenie 3. miejsca i awans do zreformowanych, nowych rozgrywek III ligi. Jest to niewątpliwie bardzo duży sukces ich i naszego klubu.

Dziękuje piłkarzom którzy już w 1 KS-ie grać nie będą, a są to – Adrian Bergier, Damian Celuch, Marcin Gąsiorowski, Patryk Janiczak, Jakub Jakóbczyk, Konrad Kątny, Kajetan Łątka, Kamil Mańkowski, Jacek Mądrzejewski, Adam Miazgowski, Paweł Niewiadomski, Filip Olejniczak, Szymon Przystalski i Grzegorz Rajter. Pozostali młodzi piłkarze dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubów.

Jeszcze raz dziękuję tym zawodnikom za reprezentowanie żółto-czerwonych barw Ślęzy Wrocław i życzę im powodzenia w kontynuowaniu kariery już w innych klubach.

Dyrektor Sekcji Piłki Nożnej Ślęzy Wrocław Paweł Pałys

Czy to koniec Ślęzy Wrocław jaką do tej pory znaliśmy? Pewnie najbliższe dni więcej wyjaśnią, ale miejmy nadzieję, że jednak jakiś czarny scenariusz się nie spełni.

 

AKTUALIZACJA. ZNIKAJĄCE OŚWIADCZENIE

 

Gdy wydawało się, że może dziś dowiemy się coś więcej w sprawie przyszłości piłkarzy Ślęzy, okazało się, że w środę rano z oficjalnej strony klubu zniknęło oświadczenie dyrektora Pałysa, które pojawiło się dzień wcześniej. Link usunięto również z facebookowego profilu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.